GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2021 14:26   Güncelleme : 27-02-2021 14:27

“Teknolojik, Hırsız,Teknoloji, Yakalattı,

Beylikdüzü'nde alışverişe gelen bir kişinin, park ettiği aracının kapı kilidini uzaktan kumandalı özel bir sistemle devre dışı bırakan hırsız, araçtaki 66 bin liralık çekle birlikte bilgisayarı çalarak kaçtı. Ancak, güvenlik kameralarına takılan hırsız, yapılan operasyonla yakalandı..

“Teknolojik, Hırsız,Teknoloji, Yakalattı,

Beylikdüzü'nde alışverişe gelen bir kişinin, park ettiği aracının kapı kilidini uzaktan kumandalı özel bir sistemle devre dışı bırakan hırsız, araçtaki 66 bin liralık çekle birlikte bilgisayarı çalarak kaçtı. Ancak, güvenlik kameralarına takılan hırsız, yapılan operasyonla yakalandı.

Edilen bilgiye göre, olay Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan bir iş yerinin otoparkında meydana geldi. Alışveriş için gelen R.P, aracını park edip kumanda ile kilitlemeye çalıştı. Aracının kapılarını anahtar otomatiği ile kilitlemeye çalıştığında, kapıların kilitlenmediğini farkedince  manuel olarak kilitleyerek alıverişe gitti.

Mağdur R.P'nin alışverişe girdiği sırada aracın başına gelen şüpheli C.D, içeride bulunan harici disk, çanta, dizüstü bilgisayar ve 66 bin lira değerindeki çekler ile birtakım evrakları alarak kayıplara karıştı.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar ve çevrede bulunan güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda, bir kişinin aracın kilit mekanizmasını devre dışı bırakan cihaz kullanarak araçta bulunan malzemeleri çaldığı, şüphelinin daha önce benzer olayları gerçekleştiren C.D. isimli kişi olduğu tespit edildi. Söz konusu şüpheli, Avcılar'da bulunan ikametinde yakalanarak gözaltına alındı. 

C.D, emniyette yapılan işlemlerinin ardından şüpheli adli makamlarca serbest bırakıldı.