GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2023 22:28   Güncelleme : 05-02-2023 13:21

Tekmen Doğancılardaki Bu Suyun Sırrı Ne?

Bozyazı ilçesi Tekmen kasabası Doğancılar Mahallesi Kömürler mevkii kömür sokakta bulunan doğal Kaynak (membaa) suyu yöre halkından büyük ilgi görüyor. Çok kaliteli temiz ve yumuşak bir içimi olan su çok beğeniliyor ve tüketiliyor.

Tekmen Doğancılardaki Bu Suyun Sırrı Ne?

Mustafa Toplar-Mersin'in Bozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi Doğancılar -Kömürler mevkii kömür sokak ormanın hemen altında dere kenarında bulunan doğal kaynak (membaa) suyu yöre halkından büyük ilgi görüyor.
Tadına varan vatandaşlar, ​​çok kaliteli, temiz ve yumuşak bir içimi olan suyu çok beğeniyorlar. Suyun temiz kaplarda hiç bozulmadan aylarca durduğu söyleyen vatandaşlar; "Çeşmenin başı 7 gün 24 saat sıra olduğu hafta sonarı ve tatil günlerde 8-10 araçlık uzun kuyruklar oluyor.  Aynı zamanda kaynatıldığı zaman arıtma suyu gibi çaydanlıkta tortu bırakmıyor, aksine önceden oluşmuş tortuları da yumuşatıyor. Böbrek hastalarına iyi geldiği ve böbrek taşlarının düşürmeye yardımcı olduğu ve iyileştirdiği söyleniyor. Suyun TDS cihazı ile Ölçüm sunucu 0.49 çıkıyor ve 1. kalite su gurubuna girdiği söyleniyor." diyerek suyun nasıl fayda sağladığını dsile getiriyorlar. 

Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ;"Tekmen mahallesi Doğancılar mevkiinde "Kömürlü Suyu" olarak bilinen kaynak suyunun bakım, onarım ve güneş kolektörlü aydınlatmasını yaparak, vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde kullanması sağlanmıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

 

 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi