GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2021 10:49   Güncelleme : 25-02-2021 10:49

TBMMden Aym'ye  "Maddi Hatanın Düzeltilmesi" Yazısı Gitti

Haber Merkezi-TBMM Başkanlığı, CHP'li Enis Berberoğlu kararını "ilgi" tutarak kendisine gönderen Anayasa Mahkemesi'ne 6 sayfalık bir yazıyla yanıt göndererek göndererek "maddi hatanın düzeltilmesini" istedi.

TBMMden Aym'ye 

Haber Merkezi-TBMM Başkanlığı, CHP'li Enis Berberoğlu kararını "ilgi" tutarak kendisine gönderen Anayasa Mahkemesi'ne 6 sayfalık bir yazıyla yanıt göndererek göndererek "maddi hatanın düzeltilmesini" istedi. TBMM Başkanlığı, CHP'li Enis Berberoğlu kararını "ilgi" tutarak kendisine gönderen Anayasa Mahkemesi'ne 6 sayfalık bir yazıyla yanıt göndererek göndererek "maddi hatanın düzeltilmesini" istedi.
TBMM Başkanlığı Vekili, Hukuk Hizmetleri Başkanı Avukat Celalettin Gürses imzasıyla, 15 Şubat'ta 6 sayfalık yazıyla Anayasa Mahkemesi’nden kararını tavzih etmesini (açıklama, aydınlatma) ve “maddi hatayı düzeltmesini” talep ettği öğrenildi. TBMM Yazısında, Resmi Gazete'de yayımlandığı için tüm kamuoyunun bilgisine zaten sunulmuş olan Berberoğlu kararınının, "bilgi için ve ilgisi olduğundan bahisle TBMM'ye ayrıca gönderilmesinin sebeplerinin anlaşılamadığı" ifade edildi.