GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2021 08:46   Güncelleme : 07-06-2021 09:20

TBMM'DE BU HAFTA MÜSİLAJ ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASI BEKLENİYOR

TBMM'de bu hafta "Marmara Denizi'ndeki Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu" kurulması bekleniyor. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, komisyon kurulmasına ilişkin hazırladıkları önergeyi görüşmeyi planladıklarını açıkladı. .

TBMM'DE BU HAFTA MÜSİLAJ ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASI BEKLENİYOR

TBMM'de bu hafta "Marmara Denizi'ndeki Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu" kurulması bekleniyor. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, komisyon kurulmasına ilişkin hazırladıkları önergeyi görüşmeyi planladıklarını açıkladı.

Turan, bu hafta görüşülecek İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin yanında Marmara Denizi'ndeki deniz salyası sorunu için kurulması planlanan komisyon için verecekleri önergeyi de görüşeceklerini açıkladı. Turan'ın açıkmlaması şöyle:

"İklim değişikliği nedeniyle deniz suyu sıcaklığının aşırı yükselmesi, Marmara Denizi’nin durgun yapısı ve kirlilik gibi etkenler müsilaj problemine neden olmaktadır. Bu kaynaklar arasında kontrol edilebilen tek etken kirliliktir. İçinde bulunduğumuz Çevre Koruma Haftası’nda denizlerdeki kirliliğin önüne geçilmesi, sorunlara çözüm üretilmesi, gerekli tedbirlerin alınması adına böyle bir adımın atılması son derece kıymetli. Mavi Vatan’ımız olan denizlerimizi, doğayı, çevreyi korumak, gelecek nesillerimize daha yaşanabilir temiz bir çevre bırakmak öncelikli hedeflerimizden olmaya devam edecek."