GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2022 11:33

Tarihi Eser Kaçakçıları Jandarmaya Yakalandı

Haber Merkezi- Jandarma tarihi eser kaçakçılarına göz açtırmadı. Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarihi eser kaçakçılığı yapan (1) kişiyi kıskıvrak yakaladı.

Tarihi Eser Kaçakçıları Jandarmaya Yakalandı

Haber Merkezi- Jandarma tarihi eser kaçakçılarına göz açtırmadı. Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarihi eser kaçakçılığı yapan (1) kişiyi kıskıvrak yakaladı. Jandarma ekipleri; Erdemli İlçesinde elinde bulunan tarihi eserleri satmak için müşteri arayışında olan (1) şahsı tespit ederek takibe aldı. Yapılan takip ve araştırma sonucunda şüpheliye ait adresi tespit eden Jandarma yaptığı operasyon ile (1) şüpheli şahsı yakalayarak gözaltına aldı.
Operasyon düzenlenen adreste arama yapan ekipler Roma ve Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen (60) adet bronz sikke, (19) adet obje, (4) adet yüzük, (1) adet mühür ile (1) adet ok ucu ele geçirerek el koydu. Ele geçirilen tarihi eserler incelenmek üzere Mersin Müze Müdürlüğüne teslim edildi. Yakalanan (1) şüpheli ise işlemleri tamamlanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü. 

 


 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi