EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-09-2022 12:25

Tamly, hiBoost’un girişim geliştirme stüdyosuna dahil oldu

Fikir aşamasındaki startup’lara A’dan Z’ye rehberlik eden hiBoost, yeni müşteri kazanarak ticari ilişkiler geliştirmeye aracı olan Tamly’i girişim geliştirme programına dahil etti. Tamly, bu programla birlikte aldığı yatırımla ürünlerini yaygınlaştırarak, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına açılacak.

Tamly, hiBoost’un girişim geliştirme stüdyosuna dahil oldu

Fikir aşamasındaki girişimleri odağına alan hiBoost, şirketlerin kendi ağlarının dışında kalan potansiyel müşterilere kendi geliştirdiği algoritmalar aracılığıyla ulaşmasını sağlayan yerli girişim Tamly’e girişim geliştirme programı kapsamında yatırım yaptı. Yeni müşteri edinimi ve kitlesel iletişim araçlarını kullanarak tüketicilere ulaşmaya odaklanan Tamly, belirlenen hedef kitleden karar vericilere ulaşma, e-posta ve LinkedIn davet otomasyonunu kullanarak hedef kitleyle ticari ilişkiler kurma gibi servisler sunuyor. Hızlandırma programına dahil olan Tamly, aldığı bu yatırımla birlikte kullanıcılarına çok daha geniş kapsamda hizmetler sağlamanın yanı sıra yurtdışı pazarlarına da açılacak.

“Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında fark yaratacağız”

Şirketlerin pazarlama ihtiyaçlarını doğrudan karşılayacak yenilikçi ürünler geliştirmek üzere yola çıktıklarını belirten Tamly Kurucusu Yavuz Tunç Emran, şunları söyledi: “Tamly’nin doğuş hikayesi B2B pazarlamanın zorluklarını bizzat deneyimlememize dayanıyor.  Tamly’i kullanacak doğru kişileri tanımlayıp onlarla manuel olarak iletişime geçmek hem zaman hem de operasyonel bir maliyet gerektirdi. Bu gereksinimlerden yola çıkarak bugünkü Tamly’nin temel taşı olan Tamly Lead Generator’ı hayata geçirdik ve pazarlama operasyonlarımızın birçoğunu otomatize etmiş olduk. Böylelikle doğru müşteri adayını bulma, isabetli müşteri iletişim yönetimi ve dijital iletişim kanalların verimli kullanımı süreçlerini otomatik bir şekilde yönetilebiliyoruz. hiBoost’tan aldığımız yatırım ve destekle, ürünlerimizi şirketlerin pazarlama ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında B2B pazarlama operasyonlarında fark yaratmayı hedefliyoruz.”

Tamly’nin, şirketlerin önemli bir ihtiyacına doğrudan çözüm üreten iyi bir iş fikri olduğunu belirten hiBoost CEO’su Bora Şahinoğlu, şöyle konuştu: “Tamly gibi pazardaki ihtiyacı fark eden, niş konulara yönelik hizmet sunan daha da önemlisi bir soruna çözüm üreten ve yüksek büyüme potansiyeli olan girişimlerin yolcuklarına eşlik etmekten dolayı çok mutluyuz. Erken aşama bir girişim olan Tamly’nin büyüme sürecindeki tüm aşamalarında ihtiyaç duyulacak iş ağını oluşturmaya ve global yolculuğunda kazanan bir iş modeli haline gelme noktasında hiBoost olarak rehberliğimizi sürdüreceğiz.”

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi