GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 08:51

Suriyeli kadınla evlenen gencin mutluluğu 1 hafta sürdü

orgun'a bağlı Belencumafakılı köyünde meydana gelen olayda, 22 yaşındaki F.Y. Kayseri'den getirdiği Suriye uyruklu 25 yaşındaki M.H isimli şahıs ile evlendi.Yozgatın Sorgun ilçesinde 22 yaşındaki F.Y. ile evlenen Suriye uyruklu kadın, düğünden bir hafta sonra takıları da alarak köye gelen araca binip kaçtı. Düğündeki takılarla kaçan kadın, ekiplerin başarılı operasyonuyla kısa sürede yakalandı.

Suriyeli kadınla evlenen gencin mutluluğu 1 hafta sürdü

PARA VE ZİYNET EŞYALARINI ALIP KAYIPLARA KARIŞTI

Düğün gününden bir hafta sonra Belencumafakalı köyüne gelen araca binen M.H. isimli şahsın köyden ayrıldığı öğrenildi. Gelin M.H. giderken yanında düğün günü takılan 2 adet küpe, 1 adet zincir üzerinde çeyrek altın takılı çerçeveli kolye,1 adet kol saati, 2 adet altın yüzük, 2 adet cep telefonu ve toplam bin 105 TL nakit para alarak kayıplara karıştı.

TUTUKLANDI

Durumu fark eden F.Y. jandarma ekiplerine haber verdi. Sorgun Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Jandarmanın takibi sonucu M.Y. isimli şahıs Boğazlıyan ilçesinde yakalandı. Jandarmadaki sorgusunun ardından M.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Yozgat Cezaevine gönderildi.

Kaynak:msn.com

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi