GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 15:40   Güncelleme : 19-05-2021 15:44

Suphi Alp Adıyla Yaşatılacak

Haber Merkezi--Saray Mahallesi 219 nolu sokağa Eski Anamur Belediye Başkanı Eczacı Suphi Alp’in ismi verildi.  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın teklifi ile Anamur Belediye Meclisi, Saray Mahallesi 219 nolu sokağa Eski Anamur Belediye Başkanı Eczacı Mehmet Suphi Alp’in adının verilmesi oy birliği ile kabul edilmesi sonrası bugün sokağın tabelası asıldı.

Suphi Alp Adıyla Yaşatılacak

Haber Merkezi-Saray Mahallesi 219 nolu sokağa Eski Anamur Belediye Başkanı Eczacı Suphi Alp’in ismi verildi.  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın teklifi ile Anamur Belediye Meclisi, Saray Mahallesi 219 nolu sokağa Eski Anamur Belediye Başkanı Eczacı Mehmet Suphi Alp’in adının verilmesi oy birliği ile kabul edilmesi sonrası bugün sokağın tabelası asıldı.
Tabela asıldıktan sonra konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantımızın en önemli maddesi buydu. Başkanımız Suphi Alp beyin vefatı nedeniyle tüm belediye meclis üyelerimizin oy birliği ile adını sokağa vererek yaşatma kararı aldık. Belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyor, Mehmet Suphi Alp Bey’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. ”dedi.
Suphi Alp’in yeğeni Hidayet Alp: “Rahmetli amcam ile yaşamı boyunca hep gurur duyduk. Bizi hep mutlu etti, övünç kaynağımız oldu. Çok iyi bir insandı, başkanımızda onure ederek sokağa adını verdi, bizleri gururlandırdı.  Amcama Allahtan rahmet diliyorum, onun gururu ile yaşayacağımızı bilmesini istiyoruz.” dedi.