GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 13:49   Güncelleme : 24-01-2023 13:49

SUBÜ'lü öğrenciler sanayi ve bor çalışmalarını inceledi

SAKARYA-24.01.2023-HİBYA- Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü bünyesinde Teknofest 2023’e hazırlanan öğrenciler, Ankara’da Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 5’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü ile Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

SUBÜ'lü öğrenciler sanayi ve bor çalışmalarını inceledi

Araştırma Görevlisi Muhammed Telçeken mihmandarlığındaki gezi ile hem Türk mühendislerin yaptıkları çalışmalar yerinde incelendi hem de SUBÜ öğrencilerinin kısa dönem stajlarının bu kurumlarda yapılabilmesine ilişkin görüşmeler gerçekleştirildi.

5’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde Tuğgeneral Kadir Eğriboyun tarafından misafir edilen öğrenciler, Mühendis Can Albay ile fabrikayı gezerek üretim ve Ar-Ge faaliyetlerine ilişkin bilgi edindi.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nde ise Başkan Prof. Dr. Abdülkerim Yörükoğlu öğrencileri ağırlayarak bor madeni ve Türkiye’nin rezerv durumu ile bor üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra laboratuvarlar gezilerek araştırma faaliyetleri incelendi.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi