SPOR
Giriş Tarihi : 18-07-2021 22:55   Güncelleme : 18-07-2021 22:55

Sporculardan KKTC Kulaçları Öncesi Son Değerlendirme

Mithat Ünal-Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen'inde sporcu olarak katılacağı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliği 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü sabah saat 05:45'de sporcuların Anamur İskelesi'nden suya girmesi ile başlatılacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurtuluşunun 47. Yılında kadın ve erkek sporculardan oluşan yüzme takımı tarafından Türk Bayrağı 93 km’lik zorlu parkur aşılarak Kıbrıs’a taşınacak.

Sporculardan KKTC Kulaçları Öncesi Son Değerlendirme

Mithat Ünal-Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen'inde sporcu olarak katılacağı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliği 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü sabah saat 05:45'de sporcuların Anamur İskelesi'nden suya girmesi ile başlatılacak.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurtuluşunun 47. Yılında kadın ve erkek sporculardan oluşan yüzme takımı tarafından Türk Bayrağı 93 km’lik zorlu parkur aşılarak Kıbrıs’a taşınacak.

Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen’in başlatmasıyla birlikte 8 sporcu kesintisiz bir şekilde yüzerek Türk Bayrağı’nı Kıbrıslı yetkililere teslim edecek. 20 Temmuz günü öğlen saatlerinde Girne Çıkartma Plajı’nda bitmesi planlanan maraton boyunca sporcuların kafes olmadan yüzeceği belirtildi. Etkinliğe ev sahipliği yapan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ‘Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a’ etkinliğinin önemine değinerek " Bu etkinliğin uluslararası platformda ambargo uygulanan KKTC'nin tanıtılması açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve bu sebeple etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Bütün hemşehrilerimizi 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü sabah saat 05:45'de Anamur İskelesinden sporcularımızı ve kutsal bayrağımızı KKTC'ye uğurlamaya davet ediyorum." dedi.

Kürşat Tüzmen, Kıbrıs Barış Harekatının 47. Yılı münasebeti ile yarın  inşallah sizlerin huzurunda Kıbrıs’ımıza doğru yol çıkacağız. Tabi bu çok zorlu, hakikaten güçlü bir mücadele. Ekip arkadaşlarımız hazırlar. Ciddi çalışmalar yapıldı şu ana kadar. İçişleri Bakanlığımız Gençlik ve spor Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı, tabii ki Anamur Belediye Başkanımız, Kaymakamımız hep beraber, ciddi bir çalışma platformunu sizler için hazırladılar. Burada önümüzdeki dönem bizim için hava şu anda güzel gözüküyor. Amacımız tamamı ile 47 yıl evvel Adaya barış götüren Türkiye’nin, yine ada için, adanın ekonomisine, adanın ticaretine, adanın siyasi tanınırlığını artıracak şekilde bir çalışma ortaya koymak. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum.” İfadesine yer verdi.