GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2021 07:33   Güncelleme : 16-06-2021 07:37

ŞOK......YAVRU KEDİLERİ PİŞİRİP YEMİŞ

İstanbul Küçükçekmece'de, yavru kedileri yakalayıp yediği tespit edilen Japon uyruklu D.M. yakalandı. Emniyette sorgulanan D.M., 5 kediyi boğarak öldürdükten sonra pişirerek yediğini itiraf etti. 10 bin 375 lira idari para cezası uygulanan kişi, işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç Müdürlüğü'ne teslim edildi. .

ŞOK......YAVRU KEDİLERİ PİŞİRİP YEMİŞ

İstanbul Küçükçekmece'de, yavru kedileri yakalayıp yediği tespit edilen Japon uyruklu D.M. yakalandı. Emniyette sorgulanan D.M., 5 kediyi boğarak öldürdükten sonra pişirerek yediğini itiraf etti. 10 bin 375 lira idari para cezası uygulanan kişi, işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Olay, Küçükçekmece, Gültepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, mahalle esnafının beslediği 5 yavru kedi geçen gün ortadan kayboldu. Mahalle esnafı yavruların ne olduğunu birbirine sorunca, bazı izlere ulaşıldı. Yabancı uyruklu D.M. isimli bir kişi yavru kedileri alarak bir binanın çatı katındaki evine götürdüğü ortaya çıktı. O anlara şahit olan komşusu ise yavru kedileri arayan esnafa durumu anlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri, dün Küçükçekmece Gültepe Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir şüphelinin evine, ihbar üzerine baskın düzenledi. Adreste yapılan incelemelerde binanın çatı katında oturan Japonya uyruklu D.M.'nin şüpheli yavru kedileri öldürdükten sonra yediğine dair bulgulara ulaşıldı. Gözaltına alınan D.M. de emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf etti. 

SINIR DIŞI EDİLECEK

Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi'ne gönderildi. Şüphelinin sınır dışı edilmesi için işlem başlatıldığı bildirildi. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca her bir kedi için 2 bin 75 lira olmak üzere 5 kedi için toplamda 10 bin 375 lira para cezası kesilen şüpheli için, olay yerine giden Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) üyeleri sosyal medyada sınır dışı edilmesi için kampanya başlattı.