GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 16:06   Güncelleme : 28-05-2021 16:14

SÖKE BELEDİYESİ, ÜRETTİĞİ BUĞDAYIN HASADINI YAPTI

Söke Belediyesi tarafından üretimi yapılan buğdayların hasadına başlandı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, hasadı yerinde izledi. .

SÖKE BELEDİYESİ, ÜRETTİĞİ BUĞDAYIN HASADINI YAPTI

Söke Belediyesi tarafından üretimi yapılan buğdayların hasadına başlandı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, hasadı yerinde izledi.

Söke Belediyesi’ne ait atıl durumdaki arazileri üretime kazandırmanın yanında, üretilen buğdaydan elde edilecek unun ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacağı tarımsal üretim projesinde ilk hasat sevinci yaşanıyor. Söke Belediyesi’ne ait 70 dönümlük arazide ekimi yapılan buğdayların hasadı gerçekleştiriliyor.

Tarım ve üretimi verdiği önemi her fırsatta dile getiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Söke Belediyesi olarak tarımsal üretimde örnek projeler ortaya koymanın yanında üretimini yaptığımız mahsulü halkımızla paylaşmak istiyoruz. Mutlu bir toplum ancak böyle oluşur” dedi.

Belediyeye ait verimli arazilerin tarımsal üretimle değer kazandığını belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Belediyemiz ziraat mühendisleri ve personelinin gayretleri ile gerçekleştirilen üretimin ilk hasadını yapıyoruz. Bu yıl yaşanan zorlu şartlara rağmen verimin de iyi olduğunu gördük. Sökemize hayırlı olsun."