SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-10-2020 11:32   Güncelleme : 15-10-2020 12:21

SMA Hastası Öykü’nün 35 Günü Kaldı

Mithat Ünal- Yaşayabilmesi için 2 yaşından önce tedavi olması gereken 23 Aylık Öykü Elmalıca’nın tedavi masrafı için gerekli olan 2,3 milyon dolarlık tedavi ücreti için tüm Türkiye harekete geçti. Baba Hasan Elmalıca, Öykü’nün 35 gününün kaldığını belirterek, durumun aciliyetine dikkat çekti. Kampanyada ise şu ana kadar yaklaşık 200 bin dolar topladı.Bizim bu masrafı tek başına karşılayabilmemiz mümkün değil. Baba Hasan Elmalıca; "Lütfen sesimizi duyun ve bizlere yardımcı olun.” Dedi.

SMA Hastası Öykü’nün 35 Günü Kaldı

Mithat Ünal- Yaşayabilmesi için 2 yaşından önce tedavi olması gereken 23 Aylık Öykü Elmalıca’nın tedavi masrafı için gerekli olan 2,3 milyon dolarlık tedavi ücreti için tüm Türkiye harekete geçti. Baba Hasan Elmalıca, Öykü’nün 35 gününün kaldığını belirterek, durumun aciliyetine dikkat çekti. Kampanyada ise şu ana kadar yaklaşık 200 bin dolar topladı.
Mağdur Aileler Sağlık Bakanlığı Önünde
Türkiye de çocukları SMA hastalığından yaşamını yitiren, şu anda yoğunbakımda tedavi gören veya tedavi bekleyen yaklaşık 20 mağdur aile, Sağlık Bakanlığı  önünde eylem yaptılar. Amaçlarının, çoclarının tedavi olabileceği bu ilacın Türkiye’ye getirilmesini talep eden aileler Sağlık Bakanı Fahtettin Koca’dan bir an önce bu ilacın getirilmesini istediler. Bakanlığın bu konuda ne cevap vereceği merak ediliyor.
Öykü’nün Babası:"Lütfen Sesimizi Duyun ve Bize Yardımcı Olun"
SMA Hastası Öykü’nün Babası Hasan Elmalıca da bir an evvel çocuğunun sağlığına kavuşması için hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, hem de kampanyaya destek vermeleri için hayısever vatandaşlara seslendi. Yakılaşık 23 aydır bu hastalıkla mücadele ettiklerini kaydeden Hasan Elmalıca; “ Kızımızın tedavi olabilmesi için kısıtlı bir imkana sahibiz. Kızımızın tedavisi için gerekli ilaç Amerikada. Ancak bu ilaca uslaşabilmemiz çok zor. Bu ilaç Dünya’nın en pahalı ilacı ve yaklaşık 2,3 milyon dolarlık bir tedavi ücreti var. Biz bu tedaviye ulaşabilmek için bir kampanya başlattık ve kızımızın bir an önce tedavi olabilmesini istiyoruz. Bunun için gönlünüzden Hayırsever insanların desteğini istiyoruz. Bizim bu masrafı tek başına karşılayabilmemiz mümkün değil. Lütfen sesimizi duyun ve bizlere yardımcı olun.” Dedi.