GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2021 11:17   Güncelleme : 20-11-2021 11:29

SMA Hastası Oğlunun Kampanyası Yavaş İlerleyen Anne  İntihar Etti

Mithat Ünal-SMA hastası oğlu 11 aylık Emin Muzaffer bebeğinin tedavisi için yardım kampanyası başlatan anne Emine Kiraz, kampanya’nın yavaş ilerlemesi nedeni ile umudunu kaybedince intihar etti.  Eskişehir Tepebaşı'nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz Eskişehir'i yasa boğan SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz'dan geldi.

SMA Hastası Oğlunun Kampanyası Yavaş İlerleyen Anne  İntihar Etti

Mithat Ünal-SMA hastası oğlu 11 aylık Emin Muzaffer bebeğinin tedavisi için yardım kampanyası başlatan anne Emine Kiraz, kampanya’nın yavaş ilerlemesi nedeni ile umudunu kaybedince intihar etti.  Eskişehir Tepebaşı'nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz Eskişehir'i yasa boğan SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz'dan geldi. Oğlunun hastalığı dolayısıyla bunalıma girdiği iddia edilen talihsiz kadının kendisini asarak yaşamına son verdiği öğrenildi. Tepabaşı'na bağlı Sütlüce Mahallesi'nde yaşayan Emine Kiraz, daha önce  gazetemize gönderdiği bilgi notunda, 10 yıl önce de bir çocuğunu aynı hastalıktan kaybettiğini söylemiş ve Muzafferi de aynı hastalıktan kaybedersem dayanamam.” Diyerek yardım kampanyasının daha çok hayırsever vatandaşa ulaşması için haber yaparak yayınlamamızı istemişti.

 

Emine Kiraz’ın intihar haberini, gazetemize e-mail gönderen bir okuyucumuz bizimle; “Iyi günler. Eskişehirde sma hastası Muzaffer bebeğin haberini yapmıştınız. Bebeğimizin annesi Emine Kiraz dün akşam kendini asarak intihar etti. Muzafferin kampanyasi çok yavaş ilerliyordu. Anne bundan 10 yıl önce de aynı acıyı yaşamıştı ve bir daha aynılarını yaşayamam diyerek canına kıydı.” İfadeleri ile paylaştı.
Acı Haber Anneden Geldi
25 Ekim de yayınladığımız haberimizin ardından  yaklaşık 20 gün sonra oğlu muzafferden değil ama, kendisinden herkesi üüzen haber geldi.  10 yıl önce de çocuğunu SMA hastalığından kaybettiği belirtilirken, anne oğulun son fotoğrafı yürek yaktı.
"Evladım ile çekildiğim son fotoğraf"
Hastanede tedavi görmekte olan oğlu ile aynı karede görülen Emine Kiraz fotoğraf ile birlikte "Evladım ile çekildiğim son fotoğraf.  Kokusuna hasretim benden ayrı yoğun bakım odalarında acı içinde. Bir anne olarak yalvarıyorum yardım edin. Ben evladımı kaybetmekten çok korkuyorum. Bu acıyı yaşadım bir daha yaşamaya dayanamam. Lütfen elimizden tutun sizlere ihtiyacımız var. Muzaffer evini özledi, annesini özledi, ailesini özledi. Bilmediği yerde bilmediği cihazlar içinde küçücük bedeni ile" notunu paylaştı.

Muzaffer Emin Kiraz'a destek olmak isteyenler için açılan Muzaffere Umut Ol isimli sosyal medya sayfasından da, intihar haberinin ardından yapılan canlı yayın ile olay doğrulandı. Yayında "maalesef Emine ablamızı kaybettik" ifadesi kullanıldı.
SMA Hastası Muzaffer de Öykü Bebek Gibi İyileşmek İstiyor
İşte Anamur Ekspres Gazetesinin Destek Haberi
Yaklaşık bir yıl önce SMA  hastalığı nedeni ile ölüm riskine 2 ay kala Tüm Türkiye ve yurt dışındaki hayırsever insanların desteği ile Amerika’ya götürülerek hayata tutunan ve şu anda 2 yaşını geçerek gülümseyen Öykü bebek gibi şimdi de  aynı hastalığın pençesinde kıvranan 11 aylık Muzaffer Bebek yaşama tutunmak için iyi kalpli gönüllülerin  desteğini bekliyor.
SMA Hastası Muzaffer de Öykü Bebek Gibi İyileşmek İstiyor
Yaklaşık bir yıl önce SMA  hastalığı nedeni ile ölüm riskine 2 ay kala Tüm Türkiye ve yurt dışındaki hayırsever insanların desteği ile Amerika’ya götürülerek hayata tutunan ve şu anda 2 yaşını geçerek gülümseyen Öykü bebek gibi şimdi de  aynı hastalığın pençesinde kıvranan 11 aylık Muzaffer Bebek yaşama tutunmak için iyi kalpli gönüllülerin  desteğini bekliyor.   Osmangazi Üniversitesi’nin SMA tanısı koyduğu Muzaffer Emin Kiraz’ın babası oğlunun kurtarılması için tüm insanlardan destek bekliyor. Gönderdiği bilgi notunda 10 yıl önce bir evladını aynı hastalıktan kaybettiğini kaydeden İsmail Kiraz, bu evladını da aynı hastaslıktan kaybetmek istemediğini söylüyor. Muzaffer'in annesi ise çektiği videoda oğlunun yaşaması için herkesten yardım istiyor. "Onuda kaybetmek istemiyorum. Ne olur yardım edin." diyen anne oğlunun kurtulması için destek bekliyor.
Eskişehir Valliği’nden bu konuda yardım toplayabilmek için sosyal medya,basın, bağış, sms ve toplu etkinliklerde dahil her türlü yardımı alabilmek için izin aldığını kaydeden baba İsmail Kiraz, oğlunun iyileşmesi için yurt dışında bulunabilen ZOLGESMA ilacını alabilmek için 2,2 milyon dolar para temin etmek zorunda olduğunu söyledi. Oğlunu kurtarmak için her türlü iletişim yolunu kullanacak bu parayı temin etmeye çalışan Baba İsmail Kiraz,  Vakıfbank TR89 0001 5001 5800 7314 0261 93 No’lu İbana gönüllülerin yardımını bekliyor.
Muzaffer İçin Afiş hazırlayan gönüllüler bir kişiyi daha yanlarına alabilmek için baba ile birlikte gönüllü olan vatandaşlarda seferber olmuş durumda. Muzaffer’e tercüman olan gönüllüler; “Ben ölümcül SMA tip 1 hastası Muzaffer Emin KİRAZ gönüllüsüyüm. Muzaffer henüz 11 aylık. Tanısı 2 aylıkken koyuldu ve iki aydır da yoğun bakımda yatıyor. Bu süreçte dört defa kalbi durdu. Aile bundan 10 yıl önce SMA’dan bir bebeğini kaybetmiş. Muzaffere trake açılması (nefes alabilmesi için boğazının delinmesi) söz konusu. Bu yüzden kampanyamızı daha fazla kişiye duyurmamız ve en hızlı şekilde Muzaffer’i ilacına kavuşturmamız gerekiyor. Yurt dışındaki Zolgensma Gen tedavisini alabilmesi için başlattığımız bir kampanyamız var. Kampanyamız Eskişehir valiliği izinli. Ne olur siz de il farkı gözetmeksizin bu mücadelenin bir parçası olur musunuz? Eğer siz varsanız daha güçlüyüz. Muzaffer’i ölüme terk etmeyelim. Sizde Muzaffer’i tedavisine ulaştırmak için onun sesi olur musunuz?” diyerek minik Muzaffer’i yaşatmaya çalışıyorlar. Kaynak. Anadolu Gazetesi