SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-10-2021 13:43   Güncelleme : 25-10-2021 13:59

SMA Hastası Muzaffer de Öykü Bebek Gibi İyileşmek İstiyor

Mithat Ünal-Yaklaşık bir yıl önce SMA  hastalığı nedeni ile ölüm riskine 2 ay kala Tüm Türkiye ve yurt dışındaki hayırsever insanların desteği ile Amerika’ya götürülerek hayata tutunan ve şu anda 2 yaşını geçerek gülümseyen Öykü bebek gibi şimdi de  aynı hastalığın pençesinde kıvranan 11 aylık Muzaffer Bebek yaşama tutunmak için iyi kalpli gönüllülerin  desteğini bekliyor.

SMA Hastası Muzaffer de Öykü Bebek Gibi İyileşmek İstiyor

Mithat ÜNAL-Yaklaşık bir yıl önce SMA  hastalığı nedeni ile ölüm riskine 2 ay kala Tüm Türkiye ve yurt dışındaki hayırsever insanların desteği ile Amerika’ya götürülerek hayata tutunan ve şu anda 2 yaşını geçerek gülümseyen Öykü bebek gibi şimdi de  aynı hastalığın pençesinde kıvranan 11 aylık Muzaffer Bebek yaşama tutunmak için iyi kalpli gönüllülerin  desteğini bekliyor.   Osmangazi Üniversitesi’nin SMA tanısı koyduğu Muzaffer Emin Kiraz’ın babası oğlunun kurtarılması için tüm insanlardan destek bekliyor. Gönderdiği bilgi notunda 10 yıl önce bir evladını aynı hastalıktan kaybettiğini kaydeden İsmail Kiraz, bu evladını da aynı hastaslıktan kaybetmek istemediğini söylüyor. Muzaffer'in annesi ise çektiği videoda oğlunun yaşaması için herkesten yardım istiyor. "Onuda kaybetmek istemiyorum. Ne olur yardım edin." diyen anne oğlunun kurtulması için destek bekliyor.
Eskişehir Valliği’nden bu konuda yardım toplayabilmek için sosyal medya,basın, bağış, sms ve toplu etkinliklerde dahil her türlü yardımı alabilmek için izin aldığını kaydeden baba İsmail Kiraz, oğlunun iyileşmesi için yurt dışında bulunabilen ZOLGESMA ilacını alabilmek için 2,2 milyon dolar para temin etmek zorunda olduğunu söyledi. Oğlunu kurtarmak için her türlü iletişim yolunu kullanacak bu parayı temin etmeye çalışan Baba İsmail Kiraz,  
Vakıfbank TR89 0001 5001 5800 7314 0261 93 No’lu İbana gönüllülerin yardımını bekliyor.
Muzaffer İçin Afiş hazırlayan gönüllüler bir kişiyi daha yanlarına alabilmek için baba ile birlikte gönüllü olan vatandaşlarda seferber olmuş durumda.

Muzaffer’e tercüman olan gönüllüler; “Ben ölümcül SMA tip 1 hastası Muzaffer Emin KİRAZ gönüllüsüyüm. Muzaffer henüz 11 aylık. Tanısı 2 aylıkken koyuldu ve iki aydır da yoğun bakımda yatıyor. Bu süreçte dört defa kalbi durdu. Aile bundan 10 yıl önce SMA’dan bir bebeğini kaybetmiş. Muzaffere trake açılması (nefes alabilmesi için boğazının delinmesi) söz konusu. Bu yüzden kampanyamızı daha fazla kişiye duyurmamız ve en hızlı şekilde Muzaffer’i ilacına kavuşturmamız gerekiyor. Yurt dışındaki Zolgensma Gen tedavisini alabilmesi için başlattığımız bir kampanyamız var. Kampanyamız Eskişehir valiliği izinli.
Ne olur siz de il farkı gözetmeksizin bu mücadelenin bir parçası olur musunuz? Eğer siz varsanız daha güçlüyüz. Muzaffer’i ölüme terk etmeyelim. Sizde Muzaffer’i tedavisine ulaştırmak için onun sesi olur musunuz?” diyerek minik Muzaffer’i yaşatmaya çalışıyorlar.