GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 18:10   Güncelleme : 16-02-2021 07:37

Siyasilerden Şehitlerimize Destek PKK’ya Lanet

Mithat Ünal-Şehit Polis Sedat Yabalak’ın defin törenine katılan  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Klavuz, Baki Şimşek ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Türe, Şehit Polis Yabalak ile birlikte şehit olan vatandaşlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, PKK’ya da lanet okudular.

Siyasilerden Şehitlerimize Destek PKK’ya Lanet

Mithat Ünal-Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde kalleşçe şehit ettiği 13 görevliden biri olan polis memuru Sedat Yabalak için Mersin'in Bozyazı ilçesinde düzenlenen törende gözyaşları sel oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törende polis kıyafeti giyen şehidin 7 yaşındaki kızı Zeynep'in babasının naaşı önünde selam durması duygu dolu anlat yaşattı. Anne Ünzile Yabalak ile baba Kadir Yabalak ve şehidin eşi Burcu Yabalak'ı yakınları teselli ederek başsağlığı diledi. Şehit Polis Sedat Yabalak’ın defin törenine katılan  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Klavuz, Baki Şimşek ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Türe, Şehit Polis Yabalak ile birlikte şehit olan vatandaşlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, PKK’ya da lanet okudular.
 

Olcay Klavuz: 'PKK’ya  Terör Örgütü Diyemeyenler bizim gözümüzde teröristtir'

 

MHP Mersin Milletvekili Olcay Klavuz, “PKK’ya terör örgütü diyemeyenler, bizim gözümüzde teröristtir. Bu örgüt düşmandır.Nettir. Dolayısıyla lanetliyoruz, şiddetle nefretle kınıyoruz. Çok aşık ifade etmek istiyorum. Bir Milletvekili olarak özellikle vatanımız, bayrağımız, devletimiz adına, şehadete hazırız. Canımızı bu vatana vermeye, kanımızı akıtmaya hazırız. Şehadet herkese de nasip olmaz. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cenabı Allah, acılı ailelerine Mersinli hemşerilerimize, Büyük Türk Milletine, sabır versin. Duamız, gönlümüz, aileleri ile birlikte. Cennetinde buluştursun evlatlarına,anne babalarına,eşlerine. Gerçekten Cenab-ı Allah Sabır versin.” Dedi.  
 

Baki Şimşek: ‘Sözün Bittiği Yerdeyiz.’
 

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, duygularını “Sözün bittiği yerdeyiz.” Diyerek dile getirdi. Şimşek 13 Vatandaşımızla birlikte PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Polis Sedat Yabalak’ın 5 yıldır hain terör örgütünün elinde olduğunu söyledi ve ekledi: “5 yıldır hain terör örgütü PKK’nın kaçırdığı hemşerimiz, haince kalleşçe, kahpece şehit edildi. 13 tane vatan evladı ile beraber. Ben başta şehidimizin ailesi, Bozyazılı hemşerilerim, Mersinli hemşerilerim ve bütün ülkemize başsağlığı diliyorum. Artık bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yeter artık diyoruz. Bu hainlere kol kanat gerenler, Bu hain terör örgütü ile iş birliği içerisinde bulunanlar, Türkiye Büyük Millet Meclisinde dahi bunlara destek çıkanlar, artık yeter. Diyoruz. Sayın Genel Başkanımızın yaptığı çağırının bir an önce yerine getirilmesi, bu hain terör örgütüne sırtını dayayan, onunla beraber hareket eden, HDP’nin bir an önce kapatılması bizim, vatandaşlarımızın artık beklentisidir. Bundan sonra herkes yolunu doğru seçsin. Hiç kimse bunlarla iş birliği içerisine girmesin. Vatanını milletini seven herkes, devletinin yanında olsun. Bugün Demirtaş’a özgürlük isteyenlerin, cezaevinde bunu ziyaret etme kuyruğuna girenleri Türk Milletinin vicdanına havale ediyoruz.  ” Dedi.
 

Mehmet Türe: 'Daha Önce Ailelerin Umutlarına Ortak Olmak İçin Buradaydık, Şimdi Acılarına Ortak Oluyoruz'


Güneydoğuda 10 yıl boyunca PKK ile göğüs göğse çarpışan  İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Türe de Şehit Polis Sedat Yabalak’ın defin törenine katıldı. “Daha önce ailelerin umutlarına ortak olmak için buradaydık, şimdi acılarına ortak oluyoruz.” Diyerek içinde bulunduğu durumu anlattı. Türe; “13 sinil vatandaşımız değil, 13 kahramanımız. İki Mit görevlimiz, iki polis memurumuz, bir assubayımız, 4 uzman çavuşumuz ve 4 erimiz, kaçırılan bu kahramanımız, hunharca,vahçice şehit edildi. Bu ilk değil, sonda olmayacak. Bu ilke için, bu memleket için hepimiz şehit olmaya hazırız. Bunun intikamı mutlaka alınacaktır. Ben ailesine başsağlığı diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tabii ki böyle olmasını istemezdik ama bu memleket için hepimiz şehit adayıyız. Şehit olmaya hazırız.  Tabii terörle mücadele sadece silahla dağda olmuyor. Mecliste uzantılarını kurutmak gerekiyor. Dışarıdaki ve içerdeki desteklerini kesmek gerekiyor. Lojistik kaynaklarını kesmek gerekiyor. Onun için topyekun bir mücadele gerekiyor. Terörle mücadele için. Sadece asker ve polisle değil, bir ülkenin tüm dinamiklerinin terörle mücadele etmesi gerekiyor. Bu illeti bizim başımızdan atmamız gerekiyor. Tabii kolay değil. Bunların arkasında süper güçler var. Siyonist güçler var. Onlarla da mücadele ediyoruz aynı zamanda. Şehitlerimize rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum.” Dedi.
 

Vahap Seçer: Ümit  ediyorum bu acı haberleri tekrar almayız. Başımız  sağ olsun.


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de terörün bir an önce sona ermesini ve bu acı haberlerin ardının kesilmesi gerektiğini ifade etti. Seçer: “Şehidimize Allah’tan Rahmet diliyorum, kederli ailesine, ülkemize, başsağlığı diliyorum. Güvenlik güçlerimizin de gayretleri ile artık bu terör saldırıları engellenir ve bu acı haberleri artık almayız. Tekrar başımız sağ olsun.” Dedi.