GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 12:55   Güncelleme : 23-11-2022 12:55

Şişli’de Bach ve Itri aynı sahnede buluştu

Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Salı Resitalleri’ kapsamında Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi, Johann Sebastian Bach ve Buhurizade Mustafa Itri’nin yaşamları ve eserlerinin derlendiği bir konsere ev sahipliği yaptı.

Şişli’de Bach ve Itri aynı sahnede buluştu

Salı Resitalleri’nin sanat yönetmeni olan Serhan Bali, düzenlenen konser ile ilgili, “Kozmopolit İstanbulumuzun en kozmopolit ilçesi olan Şişli’de, insanlığın ortak mirası olan Bach ve Itri’nin eserlerini buluşturduğumuz bu gecede, müziğin tüm sınırları aşan manevi gücüne ve farklı medeniyetlerden gelen insanların birbirlerini anlayabilecekleri yegane dil olduğu gerçeğine bir kez daha tanıklık ettik.” ifadelerini kullandı.

Konserde müzisyenler; Hakan Dedeler (tanbur), Eyüpcan Açıkpazu (ney), Ayşenur Ayyıldız Haksoy (soprano), Gülşah Erol (viyolonsel), Hande Önder (piyano), Serhan Bali (anlatıcı, bariton), dinleyicileri; Bach ve Itri'nin eserleriyle buluşturdu.

Klasik müzik yazarı ve programcısı Serhan Bali’nin sanat yönetmenliğinde 2022 -2023 sezonu boyunca her ayın iki salı akşamı düzenlenecek olan Salı Resitalleri’nde müzisyenleri yerli ve yabancı bestecilerin klasik müzik eserlerinin yanı sıra, farklı müzik türlerinde üretilen eserleri de sahneye taşıyacak.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi