GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2022 08:23

Şirket haberleri

YGGYO – Hisse geri alım programının revize edilerek 8.000.000 adet paya 132 milyon TL kaynak ayrıldığı açıklandı.

Şirket haberleri
  • 3 Ekim – 31 Aralık 2022 Aralığındaki Endeks Değişiklikleri

https://storage.googleapis.com/valuezon/applicants/1544/messages/5637/blobid2.png

  • 3 Ekim İtibariyle Pazar Değişiklikleri

PAY

YENİ PAZAR

ESKİ PAZAR

ALCTL

Z

N

ALMAD

N

T

AYEN

Z

N

BLCYT

Z

N

BOBET

Z

N

BRSAN

Z

N

DAPGM

Z

N

ESCAR

N

Z

INFO

Z

N

IZFAS

N

T

KARTN

Z

N

MAGEN

Z

N

PRKAB

Z

N

TSPOR

Z

N

ZOREN

N

Z

Z: Yıldız Pazar, N: Ana Pazar, T: Alt Pazar

 

ARCLK – 179 gün vadeli 1 milyar TL tutarında bono ihracı kapsamında taleplerin toplandığı açıklandı.

AYDEM – 0,60 milyon dolar değerinde şirket eurobondlarının geri alındığı, işlem tutarının 0,45 milyon dolar olduğu açıklandı.

CASA – Şirket tarafından YİP’ten Alt Pazar’a geçiş başvurusunun yapıldığının açıklanması sonrasında, Borsa tarafından şirketin tüm hususları yerine getirmediğinden şirket paylarının YİP’te devam etmesine karar verildiği açıklandı.

EDIP – JCR Avrasya tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun BB (tr), kısa vadeli ulusal notunun J3 (tr), not görünümlerinin ise Stabil olarak belirlendiği açıklandı.

EKGYO –

Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında, Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Üsküdar Çamlıca Kentsel Dönüşüm 1. Etap 1. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesinin Yüklenici ile 1,3 milyar TL bedelle imzalandığı açıklandı.

Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında, Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Beykoz Tokatköy 1. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici ile 789,7 milyon TL bedelle imzalandığı açıklandı.

Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında, Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Üsküdar Çamlıca Kentsel Dönüşüm 1. Etap 1. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme işinin Yüklenici ile imzalandığı açıklandı.

Şirket projelerinden İstanbul Çekmeköy 3. Etap 4. Kısım Konut İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi’nin Yer Tesliminin Yüklenici ile yapıldığı açıklandı.

Şirket mülkiyetindeki Merkez Ankara projesi kapsamındaki taşınmazın 1,2 milyar TL’ye satıldığı açıklandı.

ELITE & MEGAP – VBTS kapsamında şirket paylarına 28 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

GEDIK – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

GESAN –

Şirketin Medcem Madencilik ile devam ettiği GES Projesine ek olarak iki etap proje için 25,8 milyon dolar tutarında anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Şirketin TKİ tarafından açılan Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü 5 Mw Şebeke Bağlantılı GES Kurulması konulu ihaleye katılarak 78,8 milyon TL bedelle ihalede birinci olduğu açıklandı.

GLRYH – ICG Finansal Danışmanlık’ın sermayesinin 20 milyon TL’den 62 milyon TL’ye artırışması tescil edildi.

GLCVY – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

HUBVC – Şirketin iştiraki Tim Akıllı Kıyafetleri’nin sermeyesinin yükseldiği ancak şirketin sermaye artışına katılmadığından dolayı iştirakindeki payının %9,18’e düştüğü açıklandı.

KTSKR – Şirketin 69. Pancar tesellüm ve Şeker üretim kampanyasının bugün açıklanacağı açıklandı.

KIMMR – Manisa’da 5.000 kW'ye kadar GES Projesinin planlandığı açıklandı.

MPARK – 750 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

QNBFB – 104 gün vadeli 172 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PRDGS – Erham Enerji’nin sermayesinin 55 milyon TL’den 155 milyon TL’ye yükseltilmesi ve şirket unvanının ASY Yenilenebilir Enerji olarak değiştirilme işleminin tescil edildiği açıklandı.

PINSU – VBTS kapsamında şirket paylarına 28 Ekim’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 28 Ekim’e kadar uzatıldı.

RALYH –

Şirketin bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik’in TOKİ tarafından Gaziantep Şehitkamil İlçesi 7 Etap 2 Kısım 1 Bölge 675 Adet Konut, 10 Adet Dükkan, 3 Adet Ticaret Merkezi ve 2 Adet Mescit İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi kapsamında verdiği 687,7 milyon TL’lik teklif ile ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

Şirketin bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik’in TOKİ tarafından Şehitkamil İlçesi 7. Etap 2. Kısım 2. Bölge 626 Adet Konut, 28 Adet Dükkan, 5 Adet Ticari Merkez(34 Dükkan) ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi kapsamında verdiği 639,9 milyon TL’lik teklif ile ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

SMRTG – Şirket tarafından bir Kamu Kurumuna ait GES’in tam teşekküllü malzemesi ve montajı işi ihalesine katılım sağladığı ve 32,3 milyon TL bedelle en uygun teklifin verildiği açıklandı.

TCELL –

Şirketin sermayesinin tamamına sahip olduğu Kıbrıs Mobile Telekom tarafından, KKTC'de 6 Ekim’de gerçekleşecek olan IMT Hizmet ve Sayısı Sınırlandırılmış Bireysel Kullanım Hakları ile Kurulacak Altyapılara İlişkin Yetkilendirme İhalesine katılım kararı aldığı açıklandı.

Turkcell Finansman tarafından 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

ULUUN – Şirketin %100 pay sahibi olduğu Söke Değirmencilik’in sermayesinin 87,6 milyon TL’den 309 milyon TL’ye çıkarılması tescil edildi.

VAKBN – 91 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında 3 – 4 – 5 Ekim tarihlerinde talep toplanacak.

YGGYO – Hisse geri alım programının revize edilerek 8.000.000 adet paya 132 milyon TL kaynak ayrıldığı açıklandı.

ZOREN – 168 gün vadeli 62,0 milyon TL tutarında bono ve 392 gün vadeli 51,0 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi