GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2022 08:53

Şirket haberleri

ALBRK – Banka tarafından Proje Yönetimi ve Dönüşüm Müdürlüğü ismiyle yeni bir müdürlük kurulmasına karar verildiği açıklandı.

Şirket haberleri

ALBRK – Banka tarafından Proje Yönetimi ve Dönüşüm Müdürlüğü ismiyle yeni bir müdürlük kurulmasına karar verildiği açıklandı.

ALKA & CONSE & KTSKR – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

ARASE – Şirketin bağlı ortaklığı Aras Elektrik Dağıtım’ın ekonomik ömrünü doldurmuş hurda malzemelerden bir bölümünün satışı ile ilgili olarak 143,0 milyon TL bedelli dört yıllık sözleşme imzaladığı açıklandı.

ASUZU – 2022 yılı beklentileri kapsamında iç pazarda 2021'e kıyasla yüksek tek haneli oranlarda büyüme, uluslararası pazarlarda orta – onlu yüzdelerde hacim büyümesi, satış hacminde ise düşük yirmili yüzdelerde hacim büyümesi beklendiği açıklandı.

AYDEM – 0,80 milyon dolar değerinde şirket eurobondlarının geri alındığı, işlem tutarının 0,61 milyon dolar olduğu açıklandı.

BLCYT – Adana Organize Şubesi’nin tescil edildiği açıklandı.

BRLSM – Şirketin INFO ile yaptığı Likidite Sağlayıcılık Anlaşmasını 1 yıl uzattığı açıklandı.

EGEPO – Şirket ortaklarından Necip Nasır, Aslan Nasır, Servet Nasır ve Nuri Nasır’ın toplamda 25.000.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi amacıyla SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

ENJSA – 30 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

GZNMI – Q Yatırım Bankası’nın kuruluşunun tescil edildiği açıklandı.

HUNER & YEOTK – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Kasım’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 24 Kasım’a kadar uzatıldı.

INFO – Şirket genel merkezinin Saray Mahallesi, Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. N4, (2.Blok) D:16 Ümraniye – İstanbul adresine taşındığı açıklandı.

KARSN – Refinitiv tarafından Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Derecelendirmesine göre ŞirketiN notunun B’ye yükseltildiği açıklandı.

KUYAS – Şirketin iştiraki olan KGY Yönetim İnşaat’ın TMSF bünyesinde bulunan bir varlık/şirket alımı için gerekli incelemeleri yapmak ve süreçlerin başlaması için bulunduğu açıklandı.

KONTR – Kayseri’ye şube açılarak, şubenin tescil edildiği açıklandı.

MGROS – 4,5 milyon TL sermayeli Migen Enerji ve Elektrikli Araç Şarj Hizmetleri unvanlı şirketin kurularak, şirketin tescil edildiği açıklandı.

MMCAS – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 2,8 milyon TL’sinin cari hesap ödemelerinde, 1,5 milyon TL’sinin vergi ödemelerinde, 20 milyon TL’sinin yatırım bütçesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

RALYH – Şirketin bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik’in TOKİ tarafından açılan Gaziantep’teki projelere ilişkin iki ihaleyi toplam 1,3 milyar TL bedelle kazandığı ve şirketin sözleşme imzaladığı açıklandı.

SKBNK – 1,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

UNLU – Şirketin bağlı ortaklıklarından Ünlü Menkul Değerler’in tescilini talep ettiği Piapiri markası Piapiri ÜNLÜ & Co tescilinin gerçekleştiği açıklandı.

YKBNK – 371 gün vadeli 21,8 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi