GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2022 16:08

Sincap koşuları Ormanya’da yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her yaştan kent sakini için düzenlediği etkinliklerden bir diğeri Ormanya’da gerçekleşti. Mutlu Şehir Kocaeli mottosu ile gerçekleştirilen ‘Sincap Koşuları Doğa Şenliği’ne çok sayıda vatandaş katıldı.

Sincap koşuları Ormanya’da yapıldı

KOCAELİ - 13.11.2022 - HİBYA - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her yaştan kent sakini için düzenlediği etkinliklerden bir diğeri Ormanya’da gerçekleşti. Mutlu Şehir Kocaeli mottosu ile gerçekleştirilen ‘Sincap Koşuları Doğa Şenliği’ne çok sayıda vatandaş katıldı. Kasım ayında yüzünü gösteren güneş altında aileleriyle birlikte Ormanya’ya akın eden Kocaelililer hoşça vakit geçirmenin tadını çıkardı.

Yeşil ve sarının tüm tonlarını içinde barındıran Ormanya’da düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Yarışların startını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın verdiği yarışmada günün anısına kategorilerinde başarılı olanlara madalya ve hediyeler takdim edildi.

Büyükşehir, Ormanya'nın macera dolu parkurlarında 5 farklı kategoride, her yaştan doğa ve sporseverin katılabileceği parkurlar hazırladı. 

Arazi Sanatı, Deri Kolye yapımı, Sincap Yuvası Yapımı, Parakord Bileklik Yapımı, Meşe Palamudu Ekimi, Atıksız Piknik, Doğanın Şefleri gibi atölyelerinin yanı sıra Kuş Gözlemi, Böcek Gözlemi, Flora Gözlemi, Fotoğraf Çekim Alanları ve Sahne Gösterileri de Sincap Koşuları Doğa Şenliği’nde yer aldı.

Sincap Koşuları Doğa Şenliği’nde dereceye giren sporcular şöyle oluştu;

4-6 yaş grubu

1.  Burcu Karatepe

2. Ahmet Eren

3.Atlas Azeri

7-10 yaş grubu

1. Deniz İbrahim Rızaoğlu

2. Yusuf Yıldız

3. İbrahim Ettavil

11-14 yaş grubu

1. Elif Buğlem Boğan

2. Aras Bulut Gür

3.Yağız Emin Güney

Erkekler 15-18 yaş grubu

1.Onur Yıldız

2. Murat Gökalp Karapur

3. Eyyüp Yıldırım

Kadınlar 15-18 yaş grubu

1.Başar Yaprak Boğan

2. Ecenur Alakas

3. Çiğdem Atasoy

Erkekler 18+yaş grubu

1.Diren Sağlam

2. Ömer Özdemir

3. Haydar Erdoğdu

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi