GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 15:33   Güncelleme : 23-11-2020 17:09

Silahla Zarar Verilen  Maket Polis Yenisi ile Değiştirildi

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi D-400 Karayolu Mersin istikameti girişinde bulunan ve kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce pompalı silahla ateş edilerek zarar verilen maket polis Emniyet Müdürlüğü tarafından ertesi günü yenilendi.

Silahla Zarar Verilen  Maket Polis Yenisi ile Değiştirildi

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi D-400 karayolu Mersin istikameti girişinde bulunan ve kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce pompalı silahla ateş edilerek zarar verilen maket polis Emniyet Müdürlüğü tarafından ertesi günü yenilendi. Hatırlanacağı üzere faili meçhul kişi ya da kişiler, keskin virajın kaza riskini en aza indirmek için uyarmak amacı ile konulan araçlı maket polise 4 eş ateş ederek kafasının parçalanmasına neden olmuşlardı. Hemen ertesi gün şube müdürlüğü görevlilerince yenisi ile değiştirildiği gözlemlendi.
Polisi aynı şekilde yerinde gören sürücüler, bu saygısızlığa duydukları üzüntüleri dile getirirken, şimdi ise maket polisin yenilenmiş olduğunu görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu tür uyarıcı işaretlerin kamu yararı için konulduğunu kaydeden vatandaşlar; “Belki de ya bu maket poliste ya da bir başka yerde benzer bir maketi gördüğü için yavaşladı ve az sonra başına gelebilecek felaketin önüne geçildi.
Ama böyleleri bu düşünceler şöyle dursun, kamu malına zarar verecek kadar kaba ve saygısız olabiliyorlar. Herkesin polisimiz ve jandarma ekiplerimiz başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimizin yanında olmalı ve bir TC vatandaşı olarakta milyonların parası ile alınan kamu mallarına sahip çıkmalı.” Diyerek düşüncelerini dile getirdiler.
Mersin Bölge Trafik Şube Müdürlüğünün kazaları önleme için çalışmalarına aralıksız ve kararlılıkla devam ederken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler için arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

 

Polislerin marka otomobiller ve telsizlerin yanında, çağa uygun uyarı sistemleri vatandaşın korunması adına yaptıkları çalışmaların birer parçası, bu anlamda herkesin kamu görevi için yapılan bütün çalışmalara ve ürünlere saygı duyması ve koruması gerektiği belirtilen görüşler arasında....