SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-02-2021 09:13   Güncelleme : 25-02-2021 09:13

Sigara Kullanımına Son Ver, Hayatını Riske Atma

​​​​​​​Canımız, yaşamımız en değerli hazinemizdir. Sadece bir defalığına sahip olduğumuz bu yaşamı kötü yaşamamak için elimizden geleni yapmalıyız, elimizden gelen en önemli şey ise bize zarar verecek şeylerden uzak durmaktır.

 Sigara Kullanımına Son Ver, Hayatını Riske Atma

Canımız, yaşamımız en değerli hazinemizdir. Sadece bir defalığına sahip olduğumuz bu yaşamı kötü yaşamamak için elimizden geleni yapmalıyız, elimizden gelen en önemli şey ise bize zarar verecek şeylerden uzak durmaktır. Vücudumuza, canımıza en zararlı ürünlerin başında sigara gelir. Sigara bizim için bu kadar zararlıyken onu kullanmaya devam etmek sağlığımızı hiçe saymak, sağlığımıza hiçbir önemi vermemek demektir. Bu yüzden sağlığınızı hiçe saymayın, sağlığınıza gereken önemi göstermeli ve sigarayı bırakmalısınız. Sigarayı bıraktığınız takdirde sağlığınızdaki güzel gelişmeleri kendiniz de göreceksiniz.

sigara 5.jpg

Sigarayı bırakmak için çoğu kişi bir bahane aramaktadır. Bir bahane yani bırakacak bir sebep, bir araç bulmaya çalışmaktadır. Bunu yaptığı takdirde artık sigaradan kurtulabilir. Siz de böyle bir sebep arıyorsanız elektronik sigaralar sizin için epey uygun. Juul gibi elektronik sigaralar kullandığınız takdirde normal sigaralardan uzaklaşabilirsiniz. Bu ürünü Juul pod sipariş ile alarak kolayca istediğiniz zaman kullanıyorsunuz.

sigara 1.jpg

Sigara Sağlığını Bile Bile Tehlikeye Atmaktır

Size sağlığınıza büyük zarar vereceğini söyleyerek bir yiyecek verseler çok büyük ihtimalle o yiyeceği yemezsiniz. Sağlığınızı düşünür ve neden kendime zarar verecek bir yiyeceği tercih edeyim? Diye düşünürsünüz. Ancak konu bir sigaraysa, size bir sigara uzatılıyorsa bunu kabul edebilirsiniz. Aslında sigara çok büyük ihtimalle yiyeceğiniz o zararlı yemekten çok daha fazla zarar verecektir size. Bu yüzden yaşamınızı daha güzel hale getirmek için zararlı yemekler gibi sigarayı da bırakmalısınız.

sigara 6.jpg

Sigara Kullanma Alışkanlığınıza Son Vermeniz İçin Yapabilecekleriniz

Sigara alışkanlığınıza son vermek için kendinizi oyalayacak kuruyemiş tarzı ürünleri tercih edebilirsiniz. Canınız sigara çektikçe kuruyemiş veya farklı bir şey yersiniz. Bir alternatif olarak da elektronik sigaraları seçebilirsiniz. İQos Heets gibi bir elektronik sigara alabilir ve bu e-sigara için yeni nasıl sigara olan Jull pod sipariş de alarak kolayca kullanabilirsiniz. Bu sayede sigara kullanma alışkanlığınızı kolayca bırakma avantajınız olur. Elektronik sigara kullandıktan sonra fark edeceksiniz ki artık normal sigara aramıyorsunuz. Böylece normal sigara kullanımı sizin için sonlanacak.