GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 12:14   Güncelleme : 01-05-2021 17:27

SEYYAH RUS KIZI NATALIA'DAN TÜRKİYE’YE ÖVGÜ  DOLU SÖZLER

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’ni uğrak yerinden birisi olarak seçen  Rusya, Saint Petersburg şehri nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki Natalia Masiak, 9 yıldır otostopla kendi ülkesi başta olmak üzere Avrupa, Asya, Güney Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Amerika başta olmak üzere 69 ülke ve 5 kıta da seyahat ediyor.  Ülkesi’nde Arazi Geliştirme Mühendisi olarak çalışan Natalia Masiak, Türkiye’nin insanı ve doğası ile güzel ve ilgi çekici bir ülke olduğunu söyledi.

SEYYAH RUS KIZI NATALIA'DAN TÜRKİYE’YE ÖVGÜ  DOLU SÖZLER

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’ni uğrak yerinden birisi olarak seçen  Rusya, Saint Petersburg şehri nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki Natalia Masiak, 9 yıldır otostopla kendi ülkesi başta olmak üzere Avrupa, Asya, Güney Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Amerika başta olmak üzere 69 ülke ve 5 kıtada seyahat ediyor.  

 

Ülkesi’nde Arazi Geliştirme Mühendisi olarak çalışan Natalia Masiak, Türkiye’nin insanı ve doğası ile güzel ve ilgi çekici bir ülke olduğunu söyledi. 9 yıldır Otostop ve Couchsurfing seyahat ettiğini ve bu yolla 69 ülke ve 5 kıta gezdiğini kaydeden Natalia Masiak; “Çalışıyorum ve seyahat ediyorum.  9 yıldır seyahat ediyorum. 69 ülke ve 5 kıtada bulundum. Babam İnşaat Mühendisi. Bir kız kardeşim ve bir erkek kardeşim var.

Otostop ve Couchsurfing ile seyahat ediyorum. Ben her zaman yerel insanlarla kalıyorum. Ülkeleri tanımanın ve yerel halkın gerçek hayatını görmenin en iyi yolu budur.

Bu tür seyahatleri seviyorum çünkü bu macera ve birçok farklı insanla tanışabiliyorum.” Dedi. Daha önce, 2012 sonunda ilk kez Türkiye'yi ziyaret ettiğini kaydeden  Natalia Masiak; “Aralık ortasında Türkiye'ye geldim ve Şubat ortasında ayrıldım. Türkiye'den Mısır'a gittim ve 2 ay orada kaldım.

Şimdi daha çok yer görmek için tekrar Türkiye'ye döndüm.  Çünkü tek açık ülke ve Rusya'ya yakın.” İfadesini kullanan Natalia Masiak, Likya patikasında 220 km yürüyüş yaptığını ve  Tahtalı dağını gezdiğini söyledi.
İfadelerinde Türkiye’den övgülerle bahseden Natalia Masiak, “Doğayı ve tarihi yerleri seviyorum. Türkiye, birçok tarihi ve güzel doğası ile ilginç bir ülke. Türk insanı cana yakın ve misafirperver. Türkiye'de otostopla seyahat etmek corona virüs zamanları olsa bile oldukça kolay. Batıdan doğuya ve kuzeyden güneye ülkenin her yerinde bulundum.” Dedi.