TANITIM
Giriş Tarihi : 25-05-2021 16:57   Güncelleme : 25-05-2021 16:57

Seramik Hamuru Kullanımı

Fırında herhangi bir pişirme gibi durum gerektirmeden nitelikli bir yüzeye sahip olmak isteyen kişilerin kullanmış oldukları çok yönlü model yapabilme malzemesine seramik hamuru denir.

Seramik Hamuru Kullanımı

Fırında herhangi bir pişirme gibi durum gerektirmeden nitelikli bir yüzeye sahip olmak isteyen kişilerin kullanmış oldukları çok yönlü model yapabilme malzemesine seramik hamuru denir. Seramik hamuruna şekil vermek için öncelikle düz bir zemin üzerine seramik hamurunuzu koyarak açmak için gerekli olan ekipman ile arzu ettiğiniz kalınlıkta şekil verebilirsiniz.

Bunun yanında, elinize bir miktar su alarak seramik hamuru yapısının daha yumuşak bir kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz. Seramik hamuru oldukça kolay şekil alabilen bir malzemedir. Bu nedenle yaparken herhangi bir zorlanma durumu yaşanmamakladır.

Seramik Hamuru Kuruma Süresi

Arzu ettiğiniz modelleri seramik hamuru üzerinde tasarlayabilirsiniz. En sık tercih edilen şekiller ise çay altlığı, saksı, vazo ve çeşitli basit figürlerdir. Hamura şekil verirken pürüzleştirmek için parmağınıza su değdirip istediğiniz kısımları yumuşatabilirsiniz.

İşlemi biten hamurun kuruma süresi yirmi dört saati bulacaktır. Tam anlamıyla kuruduğundan emin olduktan sonra ise dilerseniz bir zımpara yardımıyla üzerinde düzeltmeler yapabilirsiniz. Hava yardımı ile kuruyabilen seramik hamuru, bekleme süresi tamamlandıktan sonra tamamen kuruyacaktır. Seramik hamuru satın almak için https://www.guvensanat.com/seramik-hamuru adresini ziyaret edebilirsiniz.