TANITIM
Giriş Tarihi : 03-07-2019 13:40   Güncelleme : 03-07-2019 13:43

Şen; ‘Deniz Suyumuz Tertemiz’

Mithat Ünal/-Mersin’in Anamur Bozyazı Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Şen Mersin’in İl Sağlık Müdürlüğünün analiz ettirdiği numune sonuçlarına göre hazırlanan raporda, Anamur ve Bozyazıda 3 ayrı bölgenin temiz deniz statüsüne alındığını söyledi.

Şen; ‘Deniz Suyumuz Tertemiz’

Mithat Ünal/-Mersin’in Anamur Bozyazı Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Şen Mersin’in İl Sağlık Müdürlüğünün analiz ettirdiği numune sonuçlarına göre hazırlanan raporda, Anamur ve Bozyazıda 3 ayrı bölgenin temiz deniz statüsüne alındığını söyledi. Şen konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, sağlık bakanlığı tarafından bugün açıklanan listeye göre ilimizdeki deniz suyu en iyi olan dört plajın üçtanesinin Anamur ve Bozyazı da olduğunu bununda bölgemiz açısından büyük bir şans olduğunu  kaydetti. Bunlardan Anamur Öğretmen Evi plajı, Anamur Pullu Halk Plajı ve Bozyazı Belediye Halk Plajının olduğunu kaydeden Şen, diğer bölgenin ise Erdemli Koca Hasanlı Plajı olduğunu söyledi.  
Analizler  15 Günlük Periyotlarla Devam Edecek
Anamur Bozyazı Turizm ve Kültür derneği Başkanı Fatih Şen, İl Sağlık Müdürlükleri tarafından belirlenen takvime göre yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınarak Halk Sağlığı Laboratuvarlarında analizleri gerçekleştirilecek ve Yüzme Suyu Takip sistemi adresinden vatandaşlarla paylaşılacağını da belirtti.