GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2021 12:01   Güncelleme : 23-06-2021 18:31

Şehitoğlu: ‘Gazetecilere Hunharca Saldıranlara Ekspres Cezalar Verilsin!’

Haber Merkezi-Mersin İnternet gazetecileri derneği, İHA muhabirine yapılan vahşi saldırıyı kınadı. Yönetim Kurulu Başkanı A.Vahap Şehitoğlu, yaptığı açıklamada, İHA muhabiri Mustafa Uslu’ya, Hunharca saldırının göz yumulacak bir yanı bulunmadığını belirterek, “saldırganlara açılacak ekspres dava ile bir celsede yüksek ceza verilmelidir. Bu cezalar sıcağı sıcağına verilmeli ki bundan sonra olası saldırı ve saldırganlaracaydırıcı örnek teşkil etsin” dedi. 

Şehitoğlu: ‘Gazetecilere Hunharca Saldıranlara Ekspres Cezalar Verilsin!’

Haber Merkezi-Mersin İnternet Gazetecileri Gerneği (MEİGDER), İHA muhabirine yapılan vahşi saldırıyı kınadı. Yönetim Kurulu Başkanı A.Vahap Şehitoğlu, yaptığı açıklamada, İHA muhabiri Mustafa Uslu’ya, Hunharca saldırının göz yumulacak bir yanı bulunmadığını belirterek, “saldırganlara açılacak ekspres dava ile bir celsede yüksek ceza verilmelidir. Bu cezalar sıcağı sıcağına verilmeli ki bundan sonra olası saldırı ve saldırganlaracaydırıcı örnek teşkil etsin” dedi. 
MEİGDER Başkanı Şehitoğlu’nun açıklaması şöyle:
‘Bir gazeteciye, hele de böyle hunharca bir saldırıya tahammülümüz yok. Bu olay kınamaktan da öteye taşınmalıdır. Yıllardır aynı dramları yaşıyoruz.
Gazeteciler habere gitme korkusu yaşamamalıdır. Korkutularak özgür gazetecilik ruhunadarbe vurulmamalıdır… Gazetecinin dövülmesinin, vurulmasının, moda olduğu günümüzde saldırı yapanlara artık ekspres davalar açılarak, bir-iki celsede, olayın sıcaklığı unutturulmadan, caydırıcı en yüksek cezalar verilmelidir. Ancak bu şekilde gazeteci dövmek isteyenler, cezalardan çekinerek kötü düşüncelerini eyleme dönüştürmekten çekineceklerdir. Gazeteci kardeşimize geçmiş olsun diyor,vücudunda ve ruhunda hissettiği acısını, kendi vücudumuzda ve ruhumuzda hissettiğimizin bilinmesini istiyoruz.”