EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-10-2021 10:07   Güncelleme : 22-10-2021 11:06

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu Erasmus Ortaklarını Ağırladı.

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu Erasmus Ortaklarını Ağırladı.

Mithat Ünal-3 Erasmus projesi yürüten Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu 04-08- Ekim 2021 tarihleri arasında “Can You Play With Me?” isimli projeleri kapsamında ortaklarını ağırladı.
Çekya koordinatörlüğünde İtalya, Polonya, Portekiz ve Türkiye ortaklığındaki proje kapsamında 9 öğretmeni okullarında ağırlayan kurum müdürü Yusuf Batkı “Projeler sayesinde işbirliğin, kültürel etkileşimin ve yenilikçiliğin etkisini daha güçlü hissediyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren çalışmaların içerisinde yer almaktan dolayı mutluyuz” dedi.
Okulun proje ekibi öğretmenleri, 5 gün boyunca katılımcı öğretmenlere proje süresince kullanılacak olan temel web 2.0 araçlarının kullanımı üzerine eğitimler verdi.
Katılımcıların, hem kendi dillerinde hem İngilizce de ders işlemeleri okulda öğrencilerin, bir hafta boyunca yoğun şekilde yabancı dil ile etkileşim içinde olmalarını sağladı.
Oyunlarla dil öğretimini kolay ve keyifli hale getirme hedefli proje kapsamında Anamur’a gelen katılımcılar, Kaymakam Bilal Bozdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’ı da makamlarında ziyaret ettiler.
Ören Antik Kent, Anamur Kalesi, Köşekbükü Mağarasını da ziyaret eden katılımcılar 9 Ekim Cumartesi günü ülkelerine dönüş yaptılar.