EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-06-2022 17:34

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu Portekiz’den Döndü

​​​​​​​Mithat ÜNAL-Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu proje ekibi Erasmus KA229 projeleri için gittikleri Portekiz’in Fafe şehrinden döndüler.

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu Portekiz’den Döndü

Mithat ÜNAL-Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu proje ekibi Erasmus KA229 projeleri için gittikleri Portekiz’in Fafe şehrinden döndüler.

3 Erasmus projesi yürüten Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu,2020-2022 yılları arasında yürütmüş oldukları 2020-1-CZ01- KA229-078451 numaralı “Can You Play With Me?” isimli Erasmus KA229 projeleri için 06-10 Haziran 2022 tarihlerinde Portekiz’in Fafe kentine gitti

Projenin 4. LTT hareketliliği olan bu etkinliğine okul İngilizce öğretmeni Pınar Yalçınrıdvanoğlu ve Türkçe öğretmeni Sema Arslan ve 4 öğrenci katıldı.

Çek Cumhuriyeti koordinatörlüğünde yürütülen diğer ortaklarının Türkiye, Polonya, İtalya ve Portekiz olduğu projede, birbirinden farklı oyun türleri ile İngilizce kelimelerin öğrenimi daha kolay ve kalıcı hale getirilmeye çalışılmaktadır. İhtiyacı olan kelimelere hakim olan öğrencilerin özgüven içinde İngilizce konuşma yeterliliği de artması için çalışmalar yapılmaktadır.

Portekiz’de gerçekleşen bu 4. Hareketlilikte öğrenciler dış mekan oyunlarına odaklanmışlardır. Karma öğrenci grup çalışmaları ile öğrenciler birbirinden farklı dış mekan oyunları tasarlayarak son gün kendi oyunları ile düzenlenen “Dış Mekan Oyunu Turnuvasına” katılıp arkadaşları ile İngilizce öğrenmenin keyifli ve kalıcı yönünü birlikte paylaşmışlardır. Fafe kentinin tarihi yerlerini ve müzelerini ziyaret eden öğrenciler kültürel etkileşimde bulunma fırsatı da yakalamışlardır.

Projenin 5. Ve son  hareketliliği ise Eylül 2022’ de Polonya’da gerçekleşecektir.

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi