GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-02-2021 19:57   Güncelleme : 14-02-2021 20:01

Şehit Polis’in Annesi Dursun Yabalak: ‘Kurtaramadık’

Mithat Ünal/Anamur-Mersin’in Bozyazı İlçesi Tekeli Mahallesi Avokado Sokak’ta ikamet eden Şehit Polis Sedat Yabalak’ın evi Türk Bayranları ile donatıldı.

Şehit Polis’in Annesi Dursun Yabalak: ‘Kurtaramadık’

Mithat Ünal-Mersin’in Bozyazı İlçesi Tekeli Mahallesi Avokado Sokak’ta ikamet eden Şehit Polis Sedat Yabalak’ın evi Türk Bayranları ile donatıldı.
Bozyazı Kaymakam Vekili Alp Eren Yılmaz ile birlikte askeri erkanın ziyaret ettiği evde taziye için gelen vatandaşlar pandemi nedeni ile maskeli ve mesafeli durmaya özen gösterdiler. Şehidin Babası Kadir Yabalak, PKK’ya lanetten de anlamazlar ki diyerek beddua etti. Acılı baba kendisine uzatılan mikrofona daha fazla konuşamadı.
Şehidin  annesi Dursun Yabalak, oğlu ile birlikte şehit olan 13 vatandaşımıza cennete girmeleri için dua atti.  Biz bunu yaşadık.Allah düşmanıma yaşatmasın.” Diyen Anne Dursun Yabalak; “ Bugün bizim başımızda. Yarın başkasının başına vermesin. İnşallah bu terör olayı biterde bu anaların ciğeri yanmaz. Olay, şehit… Çok ağır bir fatura ödüyoruz. Ama hayalim bugün bitti. Dünya hayali çocuğumun gitti.
Allah’ım cennetinde kavuşturur inşallah. Allahım, çektiklerinin mükafatını verir inşallah. Duaları eksik olmasın insanlarımızın.” Dedi. Şehit Polis Sedat Yabalak ve şehit vatandaşlarımız için baba esinde dualar okundu. Ağabeyi Ahmet Yabalak’ın teşhis için Malatya’ya götürülürken Şehit İçin yarın saat 09:00’da Malatya da tören yapılması bekleniyor. 6 yıldır PKK'nın elinde esir olan Şehit Polis Sedat Yabalak, evli ve üç çocuk babası idi.