EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-05-2019 12:44   Güncelleme : 12-05-2019 13:24

Şehit Okulundan Şehit Ailesine Ziyaret

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri Anamur’umuzun şehitlerinden Sarıdana’da metfun bulunan Serkan Angay’ın kabrini ve ailesini ziyaret etti. Okul Müdürü Nahit Akalın, Müdür Yardımcısı Zeynep Şahan ve okuldan bir grup öğretmen ve öğrenciyle yapılan ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan da eşlik etti.

Şehit Okulundan Şehit Ailesine Ziyaret

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri Anamur’umuzun şehitlerinden Sarıdana’da metfun bulunan Serkan Angay’ın kabrini ve ailesini ziyaret etti.  Okul Müdürü Nahit Akalın, Müdür Yardımcısı Zeynep Şahan ve okuldan bir grup öğretmen ve öğrenciyle yapılan ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan da eşlik etti.
Şehidin kabrinin ziyareti esnasında duygu dolu anlar yaşandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve şehidimizin ailesiyle yapılan sohbette; acınınız acımızdır. Elbette ateş düştüğü yeri yakıyor ama bu acı hepimizin yüreğindedir. Sizin evladınız bizim evladımızdır. Bu vatan uğruna nice canlar şahadet şerbetini içmiştir, bu vatan için canlarını veren şehitlerimizi rahmetle minnetle yad ediyoruz.  Şehitler Allah’ın seçkin kullarıdır. Biz bir şehit okuluyuz.
Her yıl Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi olarak “Annaler Günü” haftasında bir şehit ailesini ziyaret ediyoruz. Bu yıl da sizleri ziyaret etmeyi uygun bulduk, denildi. Ziyaretin sonunda şehit ailesine maddi değeri küçük ama manevi değeri ölçülemez Kuran-ı Kerim, Seccade ve Bayrağımız hediye edildi.