EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-05-2019 09:42   Güncelleme : 04-05-2019 10:10

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinde Bilim Şöleni

Mersin’in Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” karnaval havasında geçti.

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinde Bilim Şöleni

Mithat Ünal - Programa, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, daire amirleri, okul müdürleri ve davetliler katıldı. Okul Müdürü Nahit Akalın Programın açılışından yaptığı konuşmada: “2018-2019 eğitim öğretim yılı, TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz.


Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.” Dedi. Bilim fuarlarının, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağladığını kaydeden Okul Müdürü Nahit Akalın Bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimi olduğunun da altını çizdi.


Eğitim kurumlarının öncelikli amacının da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu belirten Okul Müdürü Nahit Akalın;  “Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler.

Her biri birer bilim  insanı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarabilirler.” Dedi. Resim sergisi, okul kermesi, roman ve bilim kahramanlarının canlandırılması gibi etkinliklerle bilim şöleni zenginleştirilerek adeta bir karnaval havasına sokulan program ikramlarla sona erdi.