TANITIM
Giriş Tarihi : 07-05-2019 11:19   Güncelleme : 07-05-2019 11:29

Şehirler Arası Yolculuk Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 5 şey

Yıl içerisinde en fazla yaptığımız seyahat genellikle şehirlerarası oluyor.

Şehirler Arası Yolculuk Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 5 şey

. Yaşadığımız yerden başka bir yere gitmek için ise birçok alternatif söz konusu. Otobüs, tren, uçak ya da deniz otobüsü bunlardan sadece birkaç tanesi. Ancak hangisini tercih ediyorsak edelim, yolculuk öncesinde dikkat edilmesi gereken şeyler hemen ortak oluyor. Özellikle kaliteli, sağlıklı ve keyifli bir yolculuk geçirmenin altın sırrı olan bu durumlara dikkat etmek sizin de işinizi kolaylaştırabilir.

 

Biz de bu yazımızda sizler için şehirler arası yolculuklarınızı kolaylaştıracak bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede uzun saatler süren, hiç bitmeyecek gibi hissedilen yolculuklara bile hazır hale gelebileceksiniz.

1- Yedek Yiyecek Almayı İhmal Etmeyin

Hemen hemen her yolculuk türü için yedek yiyecek almalısınız. Öyle ki saatlerce süren yolculuklarda insanların karnı açıkabiliyor. Özellikle otobüs yolculuklarında daha sık hissedilen bu durum için, bisküvi gibi atıştırmalıklar ihtiyacınızı karşılayaiblir. Her ne kadar artık otobüs firmaları gibi kaliteli markaları seçerek, konforlu bir otobüs yolculuğu sunuyor olsa da siz tedbiri elden bırakmayın.

 

Otobüs firmalarının satın alma konusundaki tercihleri ise Avrupa’nın lider araç şirketi oluyor. Güvenilir bir şekilde, kaliteli araçları müşterileri ile buluşturan Truck1, bu konuda oldukça güvenilir bir hizmet sunuyor.

2- Vakit Geçirmenize Yardım Edecek Şeyler Alın

Uzun saatler boyu yollarda vakit geçirmek biraz zor olabilir. Bu nedenle yanınıza size keyif verecek, eğlendirecek şeyler almayı unutmayın. Bu şeylerin başında ise kitaplar geliyor. Özellikle bir kitap kurdu iseniz yol bitene kadar kütüphanenize ekleyeceğiniz bir kitap daha bulabilirsiniz. Bunun dışında ise müzik dinleyerek de keyif bir yolculuğun kapısını aralamak mümkün. Ek olarak son dönemde popülerliği artan tabletler ile dizi izleyip, oyun oynayabilirsiniz.

3- Uykuyu İhmal Etmeyin

Bilhassa otobüs yolculukları için temel nokta uyku oluyor. Yolun yarattığı o yorgunluğu atmak için birkaç saat bile olsa dinlenmek, uyumak en temel isteklerden. Bu nedenle yola çıkmadan önce seyahat yastığınızın yanınızda olduğundan emin olun. Bu sayede canınız ne zaman isterse nispeten daha rahat bir uyku çekebilir ve yolculuğu daha dinç tamamlayabilirsiniz.

4- Yolculuk Sırasında Çok Sıvı Tüketmeyin

Genellikle birçok insan yolcuklarında çay, kahve gibi alternatifleri sıkça tüketiyor. Ancak tuvalet erişimi olmayan bir yolculuk yapıyorsanız ve mola noktalarına bağlı iseniz bu sıvı tüketimi çok iyi bir karar olmayabilir. Hem sağlığınıza zarar verecek olan aşırı sıvı tüketimi, hem de yolculuğunuzu kabusa çevirebilir. Bu nedenle sıvı tüketimi konusunda ölçülü davranmanız da fayda var.

5- Sohbet Etmeyi Deneyi

Her zaman işe yarıyor olmasa da bazen yanına oturduğunuz kişi hoş sohbetli biri çıkabiliyor. Böyle durumlarda da tüm o yolculuk su gibi akıp geçiyor. Eğer şansınız yaver giderse ve yanınıza sohbeti keyifli bir oturursa bunu sonuna kadar kullanıp, keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.