SİYASET
Giriş Tarihi : 16-01-2021 12:49

Seçer’den Meclis Üyesine Demirel Benzetmesi

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ocak ayı 2. Olağan toplantıda, krndisine soru yönelten bir meclis üyesini Rahmetli Süleyman Demirel’e benzetti. Konuya ilişkin olarak “Dün böyle oldu, yarın bakarsınız farklı bir karar çıkar” diyen Meclis üyesine yanıt veren Başkan Seçer, “Rahmetli Demirel gibi konuştunuz, ‘Dün dündür, bugün bugündür.’

Seçer’den Meclis Üyesine Demirel Benzetmesi

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ocak ayı 2. Olağan toplantıda, krndisine soru yönelten bir meclis üyesini Rahmetli Süleyman Demirel’e benzetti. Konuya ilişkin olarak “Dün böyle oldu, yarın bakarsınız farklı bir karar çıkar” diyen Meclis üyesine yanıt veren Başkan Seçer, “Rahmetli Demirel gibi konuştunuz, ‘Dün dündür, bugün bugündür.’ Anlıyorum ama vakit geçiyor. Zaman değerli, kaynak israfı, emek israfı, vatandaş hizmet bekliyor, Mersin kaybediyor. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Elbette ‘Dün dündür, bugün bugündür.’ Düne ait ne varsa dünde kaldı. Artık yeni şeyler söylemek lazım. Hemfikiriz, bizde o yoldayız ama bunları da konuşmak lazım” dedi.
“Şartnamesine uygun olmadığı için ihalenin iptaline karar verdim” Bir Meclis üyesinin son günlerde Büyükşehir Belediyesi’nde iptal edilen araç ihalesini sorması üzerine Başkan Seçer, şöyle devam etti: “İhale şartnamesine uygun olmadığı bir süreçte yetkimi kullanarak, bu ihalenin iptaline karar verdim. Niye karar verdim? İhale yapılmış, şartnamesi var, bana 10 tane kırmızı kalem getireceksin. Bana pembe kalem getirirsen bu ihaleyi iptal ederim. Bu kadar basit. İhale iptal olmuştur. Ben en kaliteli malı, en makul malı almak isterim. Ama bu başka bir şey. Efendim, ‘adrese teslim ihale yapılıyor’, efendim ‘falancaya ihaleyi vermişler’. Bunlar çok dayanağı olan iddialar değil. Bu işleri bilirsiniz. Ben bu konuda yorum da yapmak istemiyorum. Bu ilk değil, son da olmayacak. Bu bana ait bir durum değil, benim belediyeme ait bir durum değil. Bütün belediyelere, bütün idarelere, hükümetinize dair çıkan söylentiler olabilir, iddialar olabilir. Bunlar gayet doğaldır. Biz müsterih miyiz? Biz rahat mıyız? Her şeyi kanun, nizam çerçevesinde yapıyor muyuz? Bırakalım, müfettiş göndermişler. Buyursun Müfettiş Bey geldi. Mülkiye müfettişi, beni de ziyaret etti. Gitti çalışmalarını yaptı, odasını tahsis ettik. Gazetede haberi çıkmış, o onu demiş, bu bunu demiş. Orada varsa bir yanlış yapan, yargı yolu açık. İdarenin işlem ve eylemlerine yargı yolu açık. Anayasanın amir hükmü. Her şey yasa çerçevesinde olur bu memlekette.”dedi.