SİYASET
Giriş Tarihi : 27-05-2019 19:34   Güncelleme : 28-05-2019 17:54

Seçerden İnce Mesaj:'Bu Sofrayı Sizin Paranızla Kurduk Afiyet Olsun'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, iftar programları kapsamında verilen iftar yemeklerinin Anamur kısmında ince bir mesaj verdi. Birilerinin hakla verdiği yardımları kendi ceplerinden veriyormuş gibi lanse ettiğine dikkat çeken Seçer, "Bu iftar sofrasının sizin vergilerinizden gelen paralarla kurduk. Biz cebimizden bir şey katmadık. Afiyetle yiyin. Mesajı aldınız her halde diye konuştu.

Seçerden İnce Mesaj:'Bu Sofrayı Sizin Paranızla Kurduk Afiyet Olsun'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, iftar programları kapsamında verilen iftar yemeklerinin Anamur kısmında ince bir mesaj verdi. Birilerinin hakla verdiği yardımları kendi ceplerinden veriyormuş gibi lanse ettiğine dikkat çeken Seçer, "Bu iftar sofrasının sizin vergilerinizden gelen paralarla kurduk. Biz cebimizden bir şey katmadık. Afiyetle yiyin. Mesajı aldınız her halde diye konuştu. Yaklaşık 7 bin 500 kişinin katılımı ile düzenlenen iftar programında binlerce vatandaşla aynı sofrayı paylaşan Başkan Seçer, iftar sofralarının topluma ve kendisine huzur verdiğini kaydetti.

Başkan Seçer’den Özel Ziyaretler

Başkan Seçer’in Anamur ziyaretleri, Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Teşkilatı ile başladı. Teşkilatta partililerle buluşan Başkan Seçer, seçim dönemi ve yeni dönem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mersin’e ve Anamur’a yapmayı planladıkları hizmetler hakkında partililerle bilgiler veren Başkan Seçer, çok daha güzel bir Mersin için hep birlikte çalışacaklarını yineledi. Başkan Seçer daha sonra Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı ziyaret etti. Ardından Anamur’da görev yapan muhtarlar ile bir araya gelen Başkan Seçer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile de görüşmelerde bulundu.

Başkan Seçer, “İftar sofraları benim en çok huzur bulduğum yer”

Başkan Seçer Anamur Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar programında masaları tek tek dolaşarak halkın ramazanını kutladı. Özellikle çocuklar ve gençlerle kısa süreli sohbet eden Başkan Seçer, gençlerin sevgi seli ile karşılaşırken, Başkan Seçer ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenler ise sıraya girdi.

İftar programında Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Anamurluya seslenen Başkan Seçer, “İftar sofraları benim en çok huzur bulduğum yer. Bu ramazan süresi boyunca Belediye olarak ilçelerimizde ve merkezde, birçok yerde iftar veriyoruz. Bu iftarları belediye olarak sizlerin helal kazancı ile ödediği vergilerle veriyoruz. Bizim tek yaptığımız, halkın parasını halk için harcamak. Bu paralar hiçbir belediye başkanının himmeti değil” dedi.
 

 

“Gelecek günler bu günlerden çok daha güzel olacak”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mersin’de yaşayan vatandaşların hangi siyasi görüşten, bölgeden, etnik yapıdan ve mezhepten olursa olsun eşit hizmet vermek istediğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Kardeşlik, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde olmak çok güzel duygular ve vatandaşımız bunu özlemişti. Ben bu iftar sofraları vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu ve huzurluyum. Ben eminim gelecek günler bu günlerden çok daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

Başkan Seçer’in konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Okunan ezan duaların ardından Başkan Seçer ve binlerce Anamurlu orucunu açtı. Başkan Seçer’in Anamur programı Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu ziyareti ile son buldu.