KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-06-2019 18:45   Güncelleme : 21-06-2019 18:47

Seçer’den Genç Ressamlara Destek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer, yetenekli ressamlara destek oldu. Bir organizasyonda açtıkları sergiyi gezerken tanıştığı genç ressamları, Muazzez İlmiye Çığ’ın 105’inci yaş gününe davet eden ve orada resimlerini sergilemeleri için yardımcı olan Meral Seçer,gençlerin önünü açarak, daha geniş bir kitleye ulaşmalarını sağladı.

Seçer’den Genç Ressamlara Destek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer, yetenekli ressamlara destek oldu. Bir organizasyonda açtıkları sergiyi gezerken tanıştığı genç ressamları, Muazzez İlmiye Çığ’ın 105’inci yaş gününedavet eden ve orada resimlerinisergilemeleri için yardımcıolanMeral Seçer,gençlerin önünü açarak, daha geniş bir kitleye ulaşmalarını sağladı.
Bilim insanı Muazzez İlmiye Çığ’ın 105’inci yaş gününde salon girişinde kendi yaptıkları resimlerini görücüye çıkaran genç ressamların sergisini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte gezen Meral Seçer,Genç Ressamlar Atölyesi öğrencilerinden Zeynep Beyazıt’ın yapmış olduğu tabloyu aldı. Sergidentablo alarak, Genç Ressamlar Atölyesi’ne bağış yapan Seçer, genç yeteneklerin her daim yanlarında olacaklarını vurguladı.Kadın ve Çocuk Çalışma GrubuSorumlusu Şerife Hasoğlu Dokucu da yetenekli bir gencin tablosunu aldı.Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kadın ve çocuk oluşumu, çocukların gelişimine katkı sağlayacak bu tür etkinliklere destek olmaya devam edecek. Meral Seçer, eserlerini sergilemeleri için genç yetenekleri Kongre’ye davet etmişti.12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde açtıkları sergide Meral Seçer ile tanıştıklarını ifade eden Ertuğrul Gazi Ortaokulu Güzel Sanatlar Öğretmeni Birol Çoma, Seçer’inkendilerini Kongre ve Sergi Sarayı’nın girişinde tablolarını sergilemek üzeri davet ettiğini belirtti.
Çoma,“O sergi sırasında Vahap Bey de protokol olarak tiyatro etkinliğine katılmıştı. Biz içeride fuayealanında resimlerimizi sergilerken, orada herkes tebrik ediyor, tabloları soruyordu. O arada Meral Hanımmış, ben kendisini tanımıyordum. O da yanımda bekliyormuş. Cep telefonumu almak istedi. Kendisine verdim, teşekkür etti. Ben Meral Seçerdedi, Vahap Bey’in eşi. Ben çok şaşırdım, çok sevindim, çok heyecanlandım” şeklinde konuştu.
“Çok duygulandık, çok mutlu olduk”
Meral Seçer’e teşekkürlerini ileten Çoma, belediyenin sanata verdiği önemi bildiğini ve bundan da büyük onur duyduğunu sözlerine ekleyerek, “Yani kendisini ben çok seviyorum, kendisine çok teşekkür ediyorum. Zaten belediyenin de bu konudaki, insanların sanatla bir araya gelebilme noktasındaki çabalarını ve algılarını az çok takip ettiğimden ötürü, sağ olsunlar bizlere desteklerini esirgemediler” ifadelerini kullandı.
Beyazıt: “Çocuklar geleceğe tutunsun, hep desteğinizi bekliyoruz”
Ertuğrul Gazi Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Beyazıt, atölyede arta kalan malzemeler ile üretim yaptıklarını ve Meral Seçer’in de kendi çizdiği bir tablosunu alarak, atölyelerine bağışta bulunduğunu belirterek, “Kongre ve Sergi Sarayı’nda Meral Seçer bizle bağlantıda bulundu ve tablomu aldı. O yaptığım resim kendime özgü bir çalışmaydı, çok güzel duygular yaşayarak çizmiştim. Akrilik boyalarla yaptım onu. Yağlı boyamız yoktu, imkânımız yoktu. Biz çocukların elinden tutalım ki, çocuklar geleceğe tutunsun. Hep desteğinizi bekliyoruz”  diye konuştu. Ertuğrul Gazi Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Şahin Karaduman ise Güzel Sanatlar Lisesi’ne hazırlandığını ifade ederek, “Dün gerçekten çok heyecanlandık. Sergimize Meral Hanım geldiği için ve Muazzez Hanım’ın doğum günü kutlamasına katıldığımız için çok sevindik. Çok güzel bir belgesel izledik, duygusal anlar da yaşadık.”dedi.