SİYASET
Giriş Tarihi : 06-09-2020 17:06   Güncelleme : 06-09-2020 17:12

Seçer ; ‘Günübirlik Değil, Asırlık Hizmetler Yapmak İstiyoruz’

Mithat  Ünal-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İl Başkanı, Milletvekili ve daire amirleri ile anamurda bir basın  toplantısı gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz’in kızının düğününe katılan Seçer, Anamur Ünlüselekte yaptığı basın toplantısında, Anamur’a bazı dokunuşların yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Seçer ; ‘Günübirlik Değil, Asırlık Hizmetler Yapmak İstiyoruz’

Mithat  Ünal-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İl Başkanı, Milletvekili ve daire amirleri ile anamurda bir basın  toplantısı gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz’in kızının düğününe katılan Seçer, Anamur Ünlüselekte yaptığı basın toplantısında, Anamur’a bazı dokunuşların yapılması gerektiğinin altını çizdi. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz,  daire amirleri katıldı. Basın toplantısında, Anamur’un muzu, denizi ve kumsalı ile memleketin cennet köşelerinden birisi olduğunun altını çizen Seçer, toplantı sonrasında Kaşdişlen Cemevinde düzenlenen aşure etkinliğine de katıldı.  Seçerin programının bu bölümüne, İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu da katıldı. Anamur’un Mersin Büyükşehir Belediyesine ait olan caddelerinde kaldırım, yol ve aydınlatma gibi bazı yeni düzenlemeler yapacaklarının altını çizen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  D-400 karayolu Kocaçay yanında yapılan Anamur Otogar binasını da çok amaçlı kullanıma açacaklarını ve eski otogarın iyileştirilerek mevcut işlevini devam ettireceğini söyledi. Anamur’un Turizme açık  bir yerleşim yeri olduğunun da altını çizen  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur, Bozyazı ve Aydıncık’ın katı atıklarının artık,  Silifke  Katı atık depolama alanına taşınmaya başlandığını, bu bölgedeki katı atık depolarına çöp dökme işleminin durdurulduğunu söyledi. Anamur İçme suyu projesinin hayata geçirilmesi için Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ile birlikte Ankara’ya gittiklerinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Anamur Hali'nin yapılması için hal yasasının çıkmasını beklediklerini ancak, hallerin ilçe belediyelerine tekrar devredilmesinin gündeme geldiğini söyledi.  Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Seçer, “Günübirlik bir belediyecilik değil, hakkı, adaleti gözeten, vatandaşın ihtiyaçlarına hakkıyla cevap veren, önümüzdeki 50 yıla, bir asra cevap verecek hizmetler yapmak istiyoruz.” Dedi.
Meclis üyesi Erdal Karan’ın, kapalı devre sulama sisteminin geçtiği yerlerde üstyapının Mersin Büyükşehir Belediyesinin yapması yönündeki muhtarların ve vatandaşın taleplerini iletmesi üzerine Seçer, bu konuyu DSİ ile görüşerek hareket edeceklerinin altını çizdi.
Fotoğraflı