GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 17:36   Güncelleme : 26-01-2021 17:39

Seçer: “Farklı sektörde esnaflarımız bu süreçten olumsuz etkilendi”

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Pandemi sürecinde en çok mağdur olan kesimin esnaf olduğuna dikkat çekti.

Seçer: “Farklı sektörde esnaflarımız bu süreçten olumsuz etkilendi”

Haber Merkezi-Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Pandemi sürecinde en çok mağdur olan kesimin esnaf olduğuna dikkat çekti. Başkan Seçer, “Bu sürecin en büyük mağduru esnaflarımız oldu. Farklı alanlarda da olsa şoför esnafı, minibüsçü esnafı ya da bakkaliye esnafı, lokanta esnafı, kafe esnafı…Fark etmiyor, farklı sektörde esnaflarımız bu süreçten olumsuz olarak etkilendi.
Mersin önemli bir kent ve bu kentin ekonomik dinamikleri arasında en önemli yeri esnaflar teşkil ediyor. 60 bin esnaf var kentimizde. Burada Esnaf Odaları Birliği’nin çatısı altında faaliyetlerini sizlerde yakından takip ediyorsunuz. Bu süreçte de Esnaf Odaları Birliği ile doğal olarak da sizlerle, başkanlarımızla, oda başkanlarımızla birçok konuyu beraber değerlendirdik. Sorunların üstesinden beraber nasıl gelebiliriz bunları konuştuk. Biz de idari olarak imkânlarımızı en azami şekilde kullanıp sizlere yardımcı olmaya; hatta bunu bir görev olarak addediyoruz; görevimizi yapmaya çalıştık” dedi.