SİYASET
Giriş Tarihi : 17-12-2019 10:14

Seçer: ‘Ezilenlerin Umudu Olduk’

​​​​​​​Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Mezitli, Akdeniz ve Toroslar ilçe kongrelerine katıldı.

Seçer: ‘Ezilenlerin Umudu Olduk’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Mezitli, Akdeniz ve Toroslar ilçe kongrelerine katıldı. Mezitli İlçe Kongresi’nde Başkan Seçer’i kürsüye davet eden divan başkanı Avukat Nevin Zaimoğlu, “Biz kadınlar sizinle gurur duyuyoruz. Daire başkanlarına kadınları getirdiğiniz için, kadın istihdamının önünü açtığınız için, kadına şiddet uygulayanların işten atılacağını toplu iş sözleşmesine aldığınız için sizinle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Çalışmanın, başarmanın mutluluğunu partililerin yüzünde gördüğünü ifade eden Başkan Vahap Seçer, “Çok çalışıp mücadele ettik, sonuçta ülkenin umudu olduk. İnsanlar geleceğe umutla bakmaya başladı. Aydınlık Türkiye isteyen insanlar bizden çalışma bekliyor, hizmet bekliyor. Bunları gerçekleştiriyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Sadece ben değil. 253 belediye başkanı bu sorumluluğun bilincinde. Ancak en büyük sorumluluk 11 Büyükşehir Belediye Başkanı’na düşüyor.  Bunlardan biri de benim. Sizlerle güçlüyüz. Partimiz baştacımız, dünya görüşümüz baştacımız, devrimciliğimiz baştacımız, Atatürk’ün izinde olmak şiarımız. Değişen siyaset koşullarında tüm Türkiye’yi kucaklamak zorundayız. Çok çalışmak, insanları dinlemek, insanları anlamak zorundayız. 11 Büyükşehir’de her iki kişiden birinin oyunu aldık. Bunun önemini ve değerini biliyoruz. Çok çalışıyoruz” diye konuştu.
‘Vatandaş Bize Umudunu Bağladı’
​​​​​​​
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Akdeniz İlçe Kongresi’nde de partililere hitap etti. 13 ilçede, CHP edebine, ahlakına ve demokratik teamüllere yaraşır bir kongre süreci yaşanmasını temenni eden Başkan Seçer,  “Vatandaş bize umudunu bağladı. Geleceğini bağladı. Belki bugüne kadar CHP’ye oy vermemiş yüzde 50’nin oyunu aldık. Bunun sorumluluğunun bilincinde olmamız lazım.  Dönem CHP içinde yarışma günü değil. Dönem ülkenin geleceğini aydınlatmak için, vatandaşın umudunu yeşertmek için, Türkiye’yi Atatürk’ün dediği gibi çağdaş normlara kavuşturmak için rakiplerimizle yarışma dönemidir. Vatandaşa umut olma, verdiğimiz güveni tahkim etme dönemdir. İnsanların umuduyuz, ezilenlerin umuduyuz. Onların umudunu boşa çıkarmayalım.Nüfusun yüzde 45’i, ekonominin yüzde 70’i bu 11 şehirde. Buradaki başarılar gelecekte ülkeyi yönetecek kadroları yetiştirecek bizi iktidara taşıyacak. Bunun bilincindeyiz” dedi.Partililere, “Kendi bahçenize bakın. Başkasının bahçesine hayran hayran bakmayın. Çiçekler sizin elinizde. Bu partiyi karıştırmak isteyenler sadece bu partiye değil vatana ihanet ederler vatana” diye seslenen Başkan Seçer,  bir siyasetçi olarak partisini öncelediğini ifade etti.
‘O Günden Bugüne Hep Yoksullara Dokunduk’
Konuşmasında, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerini de anlatan Başkan Seçer şunları söyledi: “Mersin’de güçlü ama sorunlu bir belediye aldık. Ama hiçbir zaman ağlamadık. Bizler güçlü siyasetçileriz, bu ülkenin sorunlarına çözüm bulmaya geldik dedik. Hemen işe başladık.Akdeniz Türkiye demek. Zengin var mı? Var. Mersin’in gelirinin büyük kısmı Akdeniz’deki işletmelerden. Peki yoksulluk var mı?Çok.. Çok. Anamur’dan Tarsus’a en büyük yoksulluk Akdeniz’de. Bunu biliyoruz. 9 Nisan’da göreve başladık. O günden bugüne hep yoksullara dokunduk. 6 bin 200 aileye halk kart verdik. Akdeniz’de 1128 aile aldı. Haftada 56 bin paket süt dağıtıyoruz. Bunun 14 bin 107’si Akdeniz’de. 4200 öğrenci kurs alıyor. Akdeniz’de 788 öğrencimiz kurslarımıza gidiyor. 7200 öğrencimize eğitim yardımı veriyoruz.  1199 öğrenci Akdeniz ilçemizde.Kadınları önceledik. Kadın kendine geldi. Artık kadınlar sayesinde Mersin tertemiz. Otobüsleri artık kadınlar kullanacak. Herhangi bir parti ayrımı yapmadan 32 kadınımızı eğittik, şu an direksiyonlara çıktılar. 100 yeni otobüse 100 şoför alınacak. Eğer mümkünse 100’ünü de kadınlardan alacağız. Kadını gördüğünüz zaman Atatürk akla gelir. Çünkü bu topraklarda kadını önceleyen Atatürk’tür.”
‘Çağdaş, İlerici Belediye Başkanları Yönetiyor Daha Ne Olsun’
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar İlçe Kongresi’ne de katılarak partililere seslendi. Vahap Seçer, “11 Büyükşehir Belediye Başkanı. Bu önemli bir mesaj Türkiye’ye. Türkiye siyasetine, bizlere, CHP’ye, belediye başkanlarına yüklenen önemli bir misyondur bu. Bunu bilmiyorsak bize başarı yok. Başarı hayal. Bunu biliyorsak halkımızın umudunu boşa çıkarmayız demek. Onun için dünden çok daha fazla çalışacağız. Burada seçimden önce şunu söylemiştim. Çalışıyoruz, sonuç başarı, kaçınılmaz. Hayatımın her döneminde çalışarak, emek ederek, samimiyetimi ve inancımı ortaya koyarak girdiğim her mücadeleden başarıyla çıktım dedim. Demek çalışınca oluyor. Çalıştık oldu. Ankara oldu, İstanbul oldu, Hatay, Aydın oldu. Say say bitmiyor. Nüfusun yüzde 45’i. Cumhuriyet Halk Partili, çağdaş, ilerici belediye başkanları yönetiyor daha ne olsun” ifadelerini kullandı.