GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 11:25   Güncelleme : 19-11-2021 11:29

Schneider Electric EcoStruxure çözümleri ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi daha güvenli 

HABER MERKEZİ-Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik dağıtım sistemi Schneider Electric Orta Gerilim Hücreleri sayesinde güvenli bir enerji altyapısına kavuştu.   

Schneider Electric EcoStruxure çözümleri ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi daha güvenli 

HABER MERKEZİ-Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik dağıtım sistemi Schneider Electric Orta Gerilim Hücreleri sayesinde güvenli bir enerji altyapısına kavuştu.   

  • Organize Sanayi Bölgesi, 300 müşterisine Schneider Electric EcoStruxure Power SCADA Operations çözümü ile 7/24 kesintisiz daha güvenli ve sürdürülebilir enerji sağlıyor.  

Enerji yönetimi ve otomasyonu dijital dönüşümünde dünya lideri olan Schneider Electric’in EcoStruxure Power SCADA Operations çözümüyle Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi elektrik dağıtım sistemi çok daha güvenli bir enerji altyapısına kavuştu. Schneider Electric şebekelerinin daha güvenli yönetimi, hem enerjiye erişimin, hem de enerji verimliliğinin temelini oluşturuyor. 70 MVA kurulu güce sahip, Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgeleri’nden biri olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi kendi güneş enerjisi santralini de bünyesinde barındıyor. 

Mikro şebeke ile yönetilen Organize Sanayi Bölgesi’nin gerçek zamanlı uzaktan izlenmesi ve kontrolü Schneider Electric EcoStruxure Power SCADA Operations çözümü ile sağlanıyor. Bu sayede operatörlerin güvenliği en optimum düzeyde tutulurken, arıza tespiti ve müdahale süreleri kısalıyor.  50 istasyonu besleyen Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik dağıtım sistemi ise Schneider Electric Orta Gerilim Hücreleri sayesinde artık çok daha güvenli bir enerji altyapısına sahip.

Tesis, ana şebekede herhangi bir sorun oluşsa bile müşterilerine 7/24 kesintisiz enerji sağlıyor. EcoStruxure yazılımı sayesinde elektrik ve su tüketimleri gerçek zamanlı takip ediliyor. Böylece yaklaşık 300 sanayi müşterisine daha güvenli ve sürdürülebilir enerji sağlanabiliyor.  

Schneider Electric çözümü EcoStruxure Power ile elektrik dağıtım sistemleri dijital hale geliyor. 

Schneider Electric Güç Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özalp şöyle konuştu: “EcoStruxure Power ile güç dağıtım sisteminizi güçlendirin. Bu sayede elektrik dağıtım sistemleri dijital ve basit hale geliyor. Siber dirençli ve birbiriyle bağlantılı güç dağıtım çözümleri ile tesis operasyon ekipleri iş sürekliliğini sağlarken, elde ettikleri veriler ile performansın en üst düzeye çıkmasına yardımcı olacak kararları kolaylıkla alıp bunu eyleme dönüştürebilirler. Söz konusu sistem ile enerji ve bakım maliyetlerinizi ortalama yüzde 20 oranında azaltabilir, karbon ayak izinizde yine yüzde 20 oranında iyileştirme sağlayabilirsiniz.”

Mersin Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sanayi Bölgesi olarak misyonumuz kusursuz enerji akışını sağlamak ve müşterilerimize güvenli ve güvenilir enerji ve kusursuz enerji sağlamak. Bu misyonumuzu gerçekleştirmede de Schneider Electric bizim için güvenilir bir çözüm sağlayıcı olmuştur. Artık tüm varlıklarımızı gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve olası herhangi bir hatayı proaktif olarak çözebiliriz.”

Schneider Electric Hakkında

Schneider’ın amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta - bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyızAnlamlı Hedefler, Katılım ve Yetkilendirme değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz.