EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-05-2019 16:14   Güncelleme : 02-05-2019 16:14

Satranç Turnuvasında Kupalar Şaha Kalktı

Mersin´in Bozyazı İlçesi´nde öğrenciler arasında yapılan satranç turnuvalarında dereceye giren öğrencilere kupaları verildi.

Satranç Turnuvasında Kupalar Şaha Kalktı

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile 27-28 Nisan 2019  tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonunun bu yıl ikincisini düzenlediği turnuvayı, Feterasyon Temsilcisi Yavuz Özcan organize etti. Özcan, bu tür etkinliklerin, çocukların sosyal. Kültürel ve sportif aktivitelerini arttırmalarının yanında bedenen ve zihinsel olarakta zinde olmalarını sağladığını söyledi. Antalya, Niğde´nin yanında, Mersin´in Erdemli, Mezitli, Silifke, Anamur ve Bozyazı´dan 7-8,9-10 ve 11-12 yaş kategorilerinde öğrenciler katıldı.

Bozyazı İlçe Hakemleri Yavuz Özcan, Ali Kaya ve Hatice Rüştü Özcan´ın yönettiği turnuvayı, yaptığı  İlk hamle ile Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan yaptı. Taşdan turnuvaya katılan öğrencilere başarılar diledi. Kupa töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan,   11-12 yaş Karşılaşmada ev sahibi Bozyazı´dan  Cemal Beytullah Tok kendi kategorisinde 2. Ahmet Usal da 3. Oldu.

Aynı turnuvada Gül Dalkılınç ise bu yılın finalisti oldu. 9-10 yaşlarda ise Ahmet Yavuz Yerebakan 1. Umut  Üçoluk 2. ve Piri Efe Taşdan 3. Geldi. Birinciye altın, 2i´ye gümüş ve 3.´ye altın madalya verilen turnuva sonucunda dereceye giren öğrencilere aynı zamanda kupaları verildi. Öğrenciler finalist olmanın sevincini kupalarını havaya kaldırarak gösterdiler.