TANITIM
Giriş Tarihi : 17-02-2021 13:44   Güncelleme : 17-02-2021 13:44

Samsun Canik Belediyespor Son Anda Küme Düşmekten Kurtuldu

Futbol sezonlarında geçtiğimiz yıl yaşanan korona virüs salgını nedeni ile ligden düşmesi kaldırılan Samsun Canik Belediyespor, bu sene başlayan sezonda ödemesi gereken katılım payını yatıramayacağı gündeme düşmüştü.

Samsun Canik Belediyespor Son Anda Küme Düşmekten Kurtuldu

Futbol sezonlarında geçtiğimiz yıl yaşanan korona virüs salgını nedeni ile ligden düşmesi kaldırılan Samsun Canik Belediyespor, bu sene başlayan sezonda ödemesi gereken katılım payını yatıramayacağı gündeme düşmüştü. Katılım payını yatıramaması durumunda takımın ihracı söz konusu olurken, Samsun Canik Belediyespor son anda lige katılım için adım attı.

Bu yıl yapılan maçlar da 18 kere yenik duruma düşen takım, kendi sahasında ağırladığı Adana ekibini yenerek yükselmeye geçti. Takımın kulüp başkanı olan Zafer Şimşek, 2 yıldır zor zamanlar geçirdiklerini kazanmış oldukları bu zaferin takım için büyük mutluluk olduğunu açıklamaları arasına ekledi.


Samsun Canik Belediyespor Yükselişe Geçti

Süper Lig takımlarından olan Samsun Canik Belediyespor, sahasında misafir ettiği Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol takımını 79-55'lik bir mağlubiyete uğratarak yolcu etti. 754 gün sonra zafer elde eden takım, ligde son galibiyetini 2018-2019 sezonlarının 15. haftasında İstanbul Üniversitesi'nde çıktığı maçta 79-72'lik bir mağlubiyet alan takım, bu maçtan sonra çıktığı 49 maçı da kaybederek mağlubiyetlerini artırmıştı. mevzu bahis  

Uzun süre galibiyet elde edemeyen takım bu talihsizliği Adana ekibi ile bozdu. Takımı büyük bir sevince boğan bu galibiyet, takımın destekçilerine derin bir nefes aldırdı. Takımın katılım payını zar zor yatırması da, Samsun Canik Belediyespor ‘un zorlu zamanlardan çıktığını ve bu maç ile yükselişe geçtiğini de anlamak zor olmadı.