GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 15:52   Güncelleme : 13-04-2021 15:56

SALDIRI AMAÇLI OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN BALON İMHA EDİLDi

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkâri'deki Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşmakta olan balonu ateş ederek imha etti. Balonun saldırı amaçlı olarak kullanıldığı değerlendirmesi yapıldı. .

SALDIRI AMAÇLI OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN BALON İMHA EDİLDi

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkâri'deki Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşmakta olan balonu ateş ederek imha etti. Balonun saldırı amaçlı olarak kullanıldığı değerlendirmesi yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Hakkâri'deki Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşmakta olan saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen bir balon imha edildi. Açıklama şöyle:

"Hakkâri’deki Zer Tepe Üs Bölgesi’nde görev yapan Kahraman Komandolarımız, güneybatı istikametinden üsse yaklaşmakta olan 1 adet balonu tespit ederek ateş altına aldı. Saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen balon vurularak imha edildi."

Öte yandan MSB'den yapılan bir başka açıklamada da, "Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı bölgesinde başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi. Huzur ve güven ortamını bozmak için saldırı girişiminde bulunan 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi" denildi.