GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2020 19:37   Güncelleme : 09-09-2020 20:02

Şahin: 'Alın Terim Olduğu İçin Yanmadı'

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde meydana gelen ev yangınında ilginç bir olay meydana geldi. 70 yaşındaki Babası Celal Bayar Şahin’e ait evde oturan  oto tamir işçisi 4 çocuk babası 35 yaşındaki Emre Şahin’in oturduğu ev, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında tamamen yandı. Şahin’in zor günler için biriktirdiği parası yangın söndürüldükten sonra yanmamış olarak bulundu. Evin içerisinde ne var ne yoksa küle dönerken parasının yanmamasını değerlendiren Şahin, “Bu benim alın terim helal param. Onun için yanmadı.” Diyerek düşüncesini  dile getirdi.

Şahin: 'Alın Terim Olduğu İçin Yanmadı'

Mersin’in Anamur İlçesi’nde meydana gelen ev yangınında ilginç bir olay meydana geldi. 70 yaşındaki Babası Celal Bayar Şahin’e ait evde oturan  oto tamir işçisi 4 çocuk babası 35 yaşındaki Emre Şahin’in oturduğu ev, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında tamamen yandı. Annesi Ayşe Şahin(68) ve oğlu 1,5 yaşındaki oğlu Ali Şahin ile birlikte içerde oldukları bir sırada patırtı sesi ve duman görünce dışarı çıktıklarını yangının ise bir anda büyüyerek tüm evi sardığını söyledi.
Yangının ardından ilginç bir olay meydana geldi. Şahin’in zor günler için biriktirdiği parası yangın söndürüldükten sonra yanmamış olarak bulundu. Evin içerisinde ne var ne yoksa kile dönerken parasının yanmamasını değerlendiren Şahin, “Bu benim alın terim helal param. Onun için yanmadı.” Diyerek düşüncesini  dile getirdi. Kış önünde açıkta kaldıklarını söyleyen Emre Şahin, bir yıl boyunca biriktirdiği 5 bin lira ile geçinmelerinin mümkün olmadığını belirterek Anamur Kaymakamlığı ve hayırsever vatandaşlardan destek beklediğini söyledi. Evin tesisatının eski olmasından çıktığı tahmin edilen yangının asıl çıkış nedeni yapılan incelemeden sonra ortaya çıkacak.