EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-05-2022 09:31

Sahibinden satılık ev araba ilanları 2022

Sahibinden aracılığı ile satılık ev araba ve diğer tüm ilanlar için son bilgiler sizlere özel.

Sahibinden satılık ev araba ilanları 2022

Öte yandan  Türkiye’de satılan en lüks otomobiller! Hangi marka kaç adet sattı?

Mitsubishi bayisinde bir Limojet!
Farklı bölgeler gezip çeşitli müzayedelere katılan bu özel jet tabanlı limuzinin son durağı Jidd Motors Mitsubishi olmuş. Bayinin Limojet için istediği fiyat tam tamına 3 milyon 799 bin dolar. Bu otomobil bayisinin araca nasıl ulaştığını ise bilemiyoruz.

Limojet
Bir Learjet 35 olarak hayata başlayan özel jet, 2000’li yılların başında şuanki halini aldı. Exotic Coach Limousines adlı şirket tarafından bir limuzine dönüştürlen aracın inşasının 12 yılda tamamlandığı belirtiliyor. 40 bin saatlik iş gücüne mâl olan araç için 1 milyon dolardan fazla masraf yapıldığı iddia ediliyor. Aracın fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.

Özel bir çelik iskelet üzerinde yükselen araç gücünü ise 8.1 litrelik Chevrolet imzalı Vortec V8 motordan alıyor. 400 beygir güç üreten motorun bu gövdeyi ne kadar hareket ettirdiğini ise bilemiyoruz. Aracın her iki yanında bulunan jet motorlarının yerinde ise artık ışıklı 17 bin Watt’lık hoparlörler yatıyor.


Bu özel jetin limuzine döndürülmesi sürecinde gövde inşasının tasarım ve geliştirme çalışmaları 2 yıldan uzun sürdüğü söyleniyor. Aracın bu kadar göz alıcı görünmesinde Koyu Şeker Kırmızısı rengi ve 28 inçlik jantları da büyük rôl üstleniyor.

Bu özel “Limojet” içeride de bir özel jette olması gereken her detaya sahip. Kırmızı dikişlere sahip siyah koltuklara ile kullanıcısını ağırlayan araçta aynı zamanda bir bar da bulunuyor. Bol miktarda aydınlatmaya sahip olan araçta güçlü bir ses sistemi ve büyük ekranlı TV de yer alıyor.

Gerçekten artan fiyatlar ile Türkiye de artık ev yada araba almak artık çok zor olmaya başladı.

Hüseyin DemirHüseyin Demir

İçerik Girme