GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 19:31   Güncelleme : 19-11-2021 22:02

Şaha Kalktı Karşı Şeritteki Otomobilin Üzerine Düştü

Mithat ÜNAL-Anamur da akşam saatlerinde şaha kalkan otomobil karşı şeritteki otomobilin üzerine düştü.  Kazanın şiddetine rağmen iki sürücü ile alttaki otomobilin içinde bulunan  üç kişi hafif yaralandı. 

Şaha Kalktı Karşı Şeritteki Otomobilin Üzerine Düştü

Mithat ÜNAL-Anamur da akşam saatlerinde şaha kalkan otomobil karşı şeritteki otomobilin üzerine düştü.  Kazanın şiddetine rağmen iki sürücü ile alttaki otomobilin içinde bulunan  üç kişi hafif yaralandı.  Kaza, Yeşilyurt Mahallesi Atatürk Bulvarı Otogar doğu kavşağında  meydana geldi.
 

Edinilen bilgilere göre, çarşı istikametinden gelen Furkan Öztürk(19) yönetimindeki 33 ABN 228 plakalı otomobil, kavşakta hatalı park eden başka bir otomobile çarpmamak için aniden direksiyon kırdı. Bu sırada direksiyon hâkimiyetini kaybeden Öztürk’ün kullandığı otomobil, orta refüje çarparak şaha kalktı ve karşı istikametten gelen Ahmet Oğuz’un(57) kullandığı 46 ACA 520 plakalı otomobilin üzerine düştü. Kaza anında sürücüler ve yolcular hafif yaralandı. Yaralılar  her ihtimale karşı, ambulanslarla Anamur Devlet Hastanesine kaldırıldılar.  Kazayı gören gördü tanıkları, bu kazanın hafif atlatılmasını büyük bir şans olarak değerlendirdiler.  Mahalle sakinleri ise bu kavşakta sık sık bu tür kazaların meydana geldiğini ve bir an önce sinyalizasyon sistemi dahil önlemlerin arttırılmasını istediler.  Kaza nedeni ile trafik tek şeritten verildi. Trafik, araçların çekicilerle olay yerinden alınması ile açıldı.