EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-06-2019 15:41   Güncelleme : 14-06-2019 12:33

Sağlık Mezunları Meslek Andı İçti

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bu yılki 3. Mezunları meslek öğretmeninin öncülüğünde mesleklerinin onurunu korumak için yemin ettiler. Bu yıl Anamur askeri kampta gerçekleştirilen mezuniyet töreninde 56 sağlıkçı daha mezun oldu.

Sağlık Mezunları Meslek Andı İçti

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bu yılki 3. Mezunları meslek öğretmeninin öncülüğünde mesleklerinin onurunu korumak için yemin ettiler. Bu yıl Anamur askeri kampta gerçekleştirilen mezuniyet töreninde 56 sağlıkçı daha mezun oldu. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen okul müdürü Mustafa Yıldız, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere  hitaben yaptığı konuşmada, öğrencilerinin bir yerlerde başarı göstermesinin hem kendileri hem anne babaları hem de öğretmenleri için gurur kaynağı olduğunu belirterek başarılarının devamını diledi.  Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’ın da katıldığı törende okul birincisi Havva Atik bu yılki okul kütüğüne rozet çaktı.
Törende mezun olanlardan 12 sınıf öğrencisi Samet Ok 11 sınıf öğrencisi Kader Yıldız’a bayrağı teslim ederken okulun sancağını da  Gamze Ay Aleyna Yeper’e teslim etti. Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Okul Müdürü Mustafa Yıldız ile birlikte öğretmenler ve öğrencilerin pasta kestiği törende mezun olan öğrenciler, Okulun Meslek Dersi Öğretmeni Burcu Ün’ün öncülüğünde mesleklerinin onurunu koruma adına and içtiler. Ellerinde Türk Bayrakları ile 10. Yıl marşını seslendirerek  mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar.