SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-11-2021 12:50   Güncelleme : 18-11-2021 12:50

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI MASAYA YATIRLIDI

​​​​​​​HABER MERKEZİ-Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın ve beraberindeki heyet, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret ederek sağlık çalışanlarının sorunları ve sağlık sistemi üzerine bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARI MASAYA YATIRLIDI

HABER MERKEZİ-Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın ve beraberindeki heyet, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret ederek sağlık çalışanlarının sorunları ve sağlık sistemi üzerine bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın'a Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Demirel, Mustafa Üke , Ankara Şube Başkanı Muhammed Recep Kılıç, Bartın İl Temsilcisi Serpil Konca Karagöz ve Zonguldak İl Temsilcisi Barış Fidan eşlik ettiler.

Sağlık Hizmet Kolundaki faal beşinci büyük sendika olan Anadolu Sağlık Sen, sağlık sisteminin aksayan yönlerini ve sağlık çalışanlarının sorunlarını tespit ederek ilgililerin dikkatine sunan ve sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında dikkat çeken çalışmalarıyla bilinen bir sendika olmasının yanı sıra sağlık sisteminin yönetim ve organizasyonu ve sağlık insan gücü planlamasının önemini sürekli gündeme taşıyan bir sendika olarak Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ı ziyaretlerinde, sağlık sisteminde yer alan kurumların görevlerinin belirlenmesinde ve koordinasyonun sağlıklı olmasının performans ve verimlilik üzerinde önemli etkisinin olduğuna vurgu yaptılar.

Genel Başkan Taşkın, sağlık teşkilatlarında insan gücüne duyulan ihtiyaçla ilgili olarak da şöyle dedi: "İhtiyaç duyulan sağlık insan gücü planlamasının yeterli olması verimi artıracaktır. Bu planlamanın dikkatle yapılması ve herhangi bir aksaklığa meydan vermemesine özen gösterilmelidir."

Anadolu Sağlık Sen heyeti, Vali Tutulmaz'a yaptıkları nezaket ziyaretinde sendikanın faaliyetleriyle ilgili bilgi sunarak, Zonguldak ilindeki sağlık çalışanlarının çeşitli sorunlarını aktarıp çözümü noktasında  talepte bulundular.

Ziyaretin sonunda Genel Başkan Necip Taşkın tarafından Vali Mustafa Tutalmaz'a Türk Bayrağı hediye edildi.

Zonguldak'ta bir dizi ziyaret gerçekleştiren Anadolu Sağlık Sen heyeti, ziyaretin ikinci durağı olarak Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Özcan Pişkin'i de makamında ziyaret ederek verimli bir görüşme gerçekleştirdiler. Hastane yönetimini de ziyaret eden heyet, pandeminin gölgesinde sağlık alanında son yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler. Genel Başkan Taşkın, üniversite hastanelerinin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazın sürdürülebilir olmadığını, mevcut uygulamalar ile sorunun aşılamayacağını ve şu an hizmetin devamının personelin fedakarlığı ile yürütüldüğünün altını çizdi.

Daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Murat Koçak ile bir araya gelen heyet, pandemi döneminde ağız ve diş sağlığı tedavilerinin uzunca bir süre yapılamamasının hem yoğunluğu artırdığını hem de sağlık hizmeti satın alan vatandaşları sıkıntıya soktuğuna dikkat çektiler.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Genel Başkan Taşkın, “Zonguldak’ta kurulan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinin Batı Karadeniz illerine hizmet etmesinin yanı sıra Ankara ve İstanbul’dan tedavi amacı ile gelen çok sayıda hastaya da hizmet vererek bölgenin parlayan yıldızı olduğunu memnuniyetle izliyoruz” dedi.