SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-04-2021 11:27   Güncelleme : 15-04-2021 11:29

SAĞLIK BAKANI KOCA: AŞILARIN ÇÖPE GİTTİĞİ İDDİALARI GERÇEKLE BAĞDAŞMAMAKTADIR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "çöpe gittiği" iddia edilen koronavirüs aşıları hakkında, "Aşılama programında kullandığımız aşılar uygun saklama koşullarını haiz merkezlerde uygulanmaktadır. Aşının çöpe gittiği iddiaları gerçekle bağdaşmamaktadır" açıklamasını yaptı. .

SAĞLIK BAKANI KOCA: AŞILARIN ÇÖPE GİTTİĞİ İDDİALARI GERÇEKLE BAĞDAŞMAMAKTADIR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "çöpe gittiği" iddia edilen koronavirüs aşıları hakkında, "Aşılama programında kullandığımız aşılar uygun saklama koşullarını haiz merkezlerde uygulanmaktadır. Aşının çöpe gittiği iddiaları gerçekle bağdaşmamaktadır" açıklamasını yaptı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek geçtiğimiz günlerde Biontech aşısı için randevu alanların bir kısmının aşı olmaya gitmemesi sonucu o dozların çöpe gittiğini ifade etmiş, konu TBMM gündemine kadar taşınmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle:

"Aşılama programında kullandığımız aşılar uygun saklama koşullarını haiz merkezlerde uygulanmaktadır. Aşının çöpe gittiği iddiaları gerçekle bağdaşmamaktadır. Her bir doz aşının kıymetini biliyor ve ona göre planlama yapıyoruz. Aşının israfı söz konusu değildir."