Advert Advert Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-06-2020 10:40   Güncelleme : 09-06-2020 13:48

Sağlık Bakanı Attığı Twitle Hem Güldü Hem Güldürdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüs, solunum yoluyla bulaşır. Dışarı çıkarken, risk almamak için, maske takmalısınız. Maskeyi, kuralına uygun olarak, ağız ve burunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ama tek başına maske yetmez. Virüse 1,5 metreden daha yakınsanız, maskeli de, maskesiz de hedefsiniz" şeklinde bir mesaj paylaştı. Bir takipçisi ise Koca'yı "Bağlaçlar arasına noktalama işareti koyulmaz" diyerek uyardı. Hatalı tweet atan Koca, takipçisinin uyarısına verdiği yanıtla kahkahalara boğdu.

Sağlık Bakanı Attığı Twitle Hem Güldü Hem Güldürdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla ilgili attığı tweette virgül kullanmaması gereken yerde virgül kullanınca bir takipçisi "Bağlaçlar arasına noktalama işareti konulmaz" diyerek uyarıda bulundu. Bakan Koca cevaben "Bağlaçlar arasına virgül konulmaz, bizimki sosyal mesafe tutkusundan" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kalabalık ortamlarda maske takma kriterlerine dair bir mesaj yayımladı. Ancak mesajında imla hatası yapan Koca, bir takipçisi tarafından uyarıldı. Koca ise takipçisinin uyarısına verdiği yanıtta görenleri kahkahaya boğdu.Koca, "Koronavirüs, solunum yoluyla bulaşır. Dışarı çıkarken, risk almamak için, maske takmalısınız. Maskeyi, kuralına uygun olarak, ağız ve burunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ama tek başına maske yetmez. Virüse 1,5 metreden daha yakınsanız, maskeli de, maskesiz de hedefsiniz" şeklinde bir mesaj paylaştı.
 

Bir takipçisi ise Koca'yı "Bağlaçlar arasına noktalama işareti koyulmaz" diyerek uyardı. Hatalı tweet atan Koca, takipçisinin uyarısına verdiği yanıtla kahkahalara boğdu
'Bizimki Sosyal Mesafe Tutkusundan'
Bunun üzerine Bakan Koca, takipçisinin uyardığı tweeti alıntılayarak "Tamamdır Sude Hanım. Bağlaçlar arasına virgül, konulmaz. Bizimki sosyal mesafe tutkusundan:) Mesafe kuralına uyulur + maske takılırsa soru(n) istediği yerden gelsin" şeklinde yanıt verdi. Hatalı tweet atan Koca, takipçisinin uyarısına verdiği yanıtla kahkahalara boğdu.Hatalı tweet atan Koca, takipçisinin uyarısına verdiği yanıtla kahkahaya boğdu.

 


 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
pazar esnafı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Bozyazı Fotoğrafçılık
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA