SİYASET
Giriş Tarihi : 23-11-2022 19:34   Güncelleme : 23-11-2022 19:47

Saadet Partisi Anamur Gençlik kolları Başkanı Harun Kara Öğretmenlerin Gününü Bu Mesajla Kutladı

Mithat ÜNAL-Saadet Partisi Anamur Gençlik Kolları Başkanı Harun Kara, 24 Kasım Öğretmenler gününü yayınladığı mesajla kutladı

Saadet Partisi Anamur Gençlik kolları Başkanı Harun Kara Öğretmenlerin Gününü Bu Mesajla Kutladı

Mithat ÜNAL-Saadet Partisi Anamur Gençlik Kolları Başkanı Harun Kara, 24 Kasım Öğretmenler günü nedemni ile bir mesaj yayınladı. Kara'nın Mesajı şöyle: "Bugün ülkemizde  öğretmenler, OECD ülkeleri içinde en çok çalışan aynı zamanda en düşük maaş alan meslekler arasında yer alıyor. Öğretmenlerimizin ne yazık ki bir çoğu geçinebilmek için ek iş  yapıyor, borçlarla yaşıyor. Ücretli, sözleşmeli, kadrolu gibi sınıflar da yine farklı bir eşitsizlik durumu ortaya koyuyor. Geleceğe yön veren öğretmenlik mesleği mevcut politikalar sebebiyle ne yazık ki itibar kaybediyor.

Saadet Partisi olarak,
kıymetli öğretmenlerimizin meslek onuruna yakışır şartlarda çalışabilmesi ve görevlerini şevkle ifa edebilmeleri için öğretmen hakları ve maaşları yeniden düzenlenmelidir.

Bu temenniler ile umudunu hiç kaybetmeyen, kalplere zihinlere dokunarak geleceği inşa eden, tarihe yön veren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü içtenlikle kutlarım."

 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi